A Békéscsaba elleni hazai vereség után Újpesten a szettrablás reményében lépett pályára a kaposvári együttes. Az első játszma egyértelműen a fővárosiakról szólt, akik már az elején magukhoz ragadták a kezdeményezést, és lényegében tetszés szerint érték el pontjaikat. A somogyiak nyitásfogadása akadozott, így nem tudtak érdemben támadásokat építeni. A szett derekán már tíz pont volt a két együttes közti különbség, a végén pedig a rutinos Nagyné Mátrai Veronika pontjai véget is vetettek a küzdelemnek (25:15, 1-0).

Nem tudni, mit mondott a lányoknak a szünetben Pálfy Marianna vezetőedző, de a  térfélcsere után nagyot javult a Diamant játéka. Kondor Tímea pontjai vezették be a játékrészt, és a többiek is bátran, harcosan röplabdáztak. Szívós Ildikó is beköszönt kétszer a liláknak, és már 7:12 állt a táblán, amikor a hazai szakvezetés időt kért. A fővárosiak többször is felzárkóztak egy pontra, egyszer ki is egyenlítettek, de a kaposvári lányokban volt annyi erő, hogy újra átvegyék a vezetést. A hajrában minden bejött a Diamant csapatának: Kondor Tímea újabb pontokat ütött, és végül összejött a magabiztos győzelem is (19:25, 1-1).

Az egyenlítés után elmaradt a hasonló folytatás. A harmadik játékrészben úgy teljesítettek a kaposváriak, mint az elsőben, és percek alatt elillant az esélye annak, hogy a csapat átvegye a vezetést. Ráadásul 11:4-es állásnál bokasérülést szenvedett a feladó, Horváth Zsófia, akit le is kellett cserélni. A második technikai szünetben már tíz ponttal járt előrébb az UTE, és a somogyiak bánatára az egykori kaposvári játékos, Horváth Alexandra térdbántalmai ellenére is nagyszerűen játszott a pálya másik oldalán. A hajrára visszatért Horváth Zsófia, de már nem lehetett megakadályozni a hazai sikert, csak a nagy hátrányból sikerült faragni néhány pontot (25:17, 2-1).

Újabb fordulatot hozott a negyedik szett. A kaposváriak ismét kiválóan összpontosítottak, és minden egyes pontért úgy küzdöttek, mintha az életük múlt volna rajta. Kondor Tímea szinte minden labdát beütött, és a társak is felnőttek a feladathoz. A hajrában izgalmas labdameneteket láthatott a közönség, és végül a 16 esztendős Duduka Ingrid blokkjával játszmalabdához jutott a Diamant, Pintér Zsanett pedig már az első lehetőséget kihasználta (20:25, 2-2).

Az ötödik, rövidített játékrész is Pintér pontjával indult, aztán lépéselőnybe került a házigazda. A küzdő felek 8:4-nél cseréltek térfelet, de a szenzációsan röplabdázó kaposvári lányok nem adták fel. Horváth Zsófia ügyesen forgatta a csapatot, Fáth Kinga pedig a libero posztján mentett számos nehéz helyzetben. Kondor és Pintér továbbra is megtette a magáét, és 13:11-ről fordítva egészen a meccslabdáig menetelt a csapat. Pálfy Marianna tanítványai Pintér Zsanett ász-nyitása után sem ijedtek meg a lehetőségtől, és Kondor Tímea kiharcolta az utolsó pontokat (14:16, 2-3).

A Diamant együttese emlékezetes, nagy csatában harcolta ki az idegenbeli győzelmet, és két értékes ponttal gazdagodott a fővárosban. Szép volt, lányok!

UTE – 1. MCM-Diamant Kaposvári Egyetem 2-3 (15, -19, 17, -20, -14)

Újpest, 100 néző. V.: László É., Jámbor.

Újpest: Grózer, Bleicher N., Szűcs, Szombathelyi K., Nagyné, Kotlárik. Csere: Hadnagy és Nagy (libero), Ancsin, Horváth A. Vezetőedző: Nagyné Mátrai Veronika.

Kaposvár: Horváth Zs., Pintér Zs., Harmath Zs., Kondor T., Szívós, Duduka. Csere: Csitári és Fáth (libero), Horváth K., Szarka V. Vezetőedző: Pálfy Marianna.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 2:0, 3:2, 6:2, 8:5, 12:7, 12:9, 19:9, 20:10, 20:12, 21:14, 23:14, 24:15. II. játszma: 0:1, 2:5, 7:12, 10:12, 14:14, 14:16, 17:20, 18:22, 19:22, 19:24. III. játszma: 4:0, 7:3, 11:3, 14:5, 17:10, 20:10, 21:15, 24:15, 24:17. IV. játszma: 0:1, 1:3, 3:7, 6:9, 10:9, 12:12, 12:14, 14:16, 16:19, 19:22, 20:24. V. játszma: 0:1, 2:1, 3:3, 6:3, 8:4, 9:6, 9:8, 12:8, 13:10, 13:14, 14:15.

A képre kattinva visszaolvashatja a meccs döntő perceit!

Röplabda percről-percre

Címkék: 1. MCM-Diamant Kaposvári Egyetem, UTE, idegenbeli, mérkőzés, győzelem, sport