A magyar bajnoki címvédő Fino együttese előbb végig vezetve megnyerte az első játszmát a Bajnokok Ligájában szereplő osztrákok ellen, majd a második szettben, kiélezett csata végén csak a ráadásban maradt alul. A folytatásban már a két ex-kaposvári válogatott feladót is a soraiban tudó Hypo Tirol irányította a játékot, és végül elkönyvelhette 3-1-es sikerét.

A kaposváriak a pénteki hosszú utat követően szombaton már a helyszínen hangolódtak arra az összecsapásra, amelyen az esélytelenek nyugalmával kezdhették meg a játékot. A fiúk ehhez képest alaposan meglepték neves ellenfelüket, és kis szerencsével akár a pontszerzés is összejöhetett volna. A Fino végig vezetve hozta a nyitó játszmát, és a második szettben is sokáig jól haladt a bravúr felé. A magyar bajnok már 21:17-re vezetett, amikor hosszú és eredményes hajrába kezdett a házigazda. A Tirol 24:24-nél fogta be ellenfelét, a ráadásban pedig nagy nehézségek árán felülkerekedett.

A folytatásban már a Bajnokok Ligájában is érdekelt osztrákok is irányították a játékot. Edzőjük megtalálta azokat a játékosokat, akik ezen az estén kiharcolhatják a győzelmet, a kaposváriak pedig fejben egyre inkább elfáradtak. A Fino a harmadik játékrészben 20, a negyedikben pedig 19 pontig jutott, így végül el kellett könyvelnie a 3-1-es vereséget.

A kaposváriak az alapszakasz első köre után egy győzelemmel és hat vereséggel a nyolcadik helyen állnak nemzetközi a sorozatban.

Demeter György: A találkozó első felében fegyelmezetten játszottunk, Geiger András és Gergye Roland vezérletével nagyon megleptük ellenfelünket. A folytatásban sajnos fejben elfáradtunk, a hazaiak pedig éltek a lehetőséggel.

Férfi röplabda Közép-európai Liga, 7. forduló

Hypo Tirol Innsbruck - Fino Kaposvár SE 3-1 (-19, 28, 20, 19)

Innsbruck, 600 néző. V.: Schürmann, Grieder.

Innsbruck: Koch, Berger 11, Cebron 9, Szabó D. 8, Koraimann 2, Frances 3. Csere: Laure (libero), Gavan 4, Kaszap, Boff 10, Zamora 16. Vezetőedző: Stefan Chrtiansky.

Kaposvár: Kovács Z. 7, Magyar B. 5, Geiger 14, Juhász P. 6, Dávid Cs. 5, Gergye 19. Csere: Dömötör és Deák (libero), ifj. Laszczik, Lesznyik 2, Vajda. Vezetőedző: Demeter György.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:8, 11:16, 14:21, 19:24. II. játszma: 7:8, 15:16, 17:21, 24:24, 28:28, 29:28. III. játszma: 8:7, 16:13, 21:17, 24:19. IV. játszma: 8:4, 16:9, 21:17, 24:19.

Címkék: Közép-európai Liga, osztrákok, vereség, Fino, röplabda, sport