Atomerőmű SE–Kaposvári KK 86–62 (19–8, 17–12, 25–15, 25–27)

Paks, Atomerőmű Sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Ádám J., Gál J., Rácz Zs.

Atomerőmű SE: L. Williams (13/9), N. Williams (21/9), Vojvoda (18/6), Kámán (2), Tóth Á. (9). Csere: Morgen (6), Kovács Á. (-), Körtélyesi (11), Kerpel-Fronius (-), Bús (-), Czinger (-). Vezetőedző: Gutierrez Garcia Enrique.

Kaposvári KK: Ahelegbe (12/6), Kiss K. (2), Szőke (2), Dávid G. (12), Lekli (12). Csere: Gosa (2), Kutasi (-), Kovács S. (8/6), Koma (12). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

Az eredmény alakulása: 4. perc: 1–2, 7. perc: 13–6, 12. perc: 21–8, 17. perc: 33–11, 23. perc: 45–23, 28. perc: 58–29, 32. perc: 66–40, 37. perc: 80–56. Jók: N. Williams, Vojvoda, D. Williams, illetve Lekli, Dávid G.

Tavaly ősszel igazi bravúrt végrehajtva nyert 82–60-ra a paksiak ellen a Kaposvári KK. Azóta változott mindkét csapat játékoskerete. Az atomvárosiak ráadásul vezetőedzőt is cseréltek. A spanyol Gutierrez Garcia Enrique érkezése pedig igazi lökést adott a tolnaiaknak. Igaz ez akkor is, ha a hét közben Szombathelyen komoly vereséget szenvedtek a Magyar Kupában. (Ezzel együtt is továbbjutottak.)

A vendégek még mindig nélkülözték az amerikai Raiviót, ennek ellenére az első percekben jól tartották magukat. A hatodik percben Gosa is pályára került, aki első bajnokiját vívta a kaposvári együttesben. A negyed végére aztán összekapta magát az ASE és tíz pont fölé tornázta a különbséget. A folytatásban csak Lekli révén volt eredményes a vendégcsapat, a társak adósak maradtak a pontokkal. A találkozó gyakorlatilag egy félidő alatt eldőlt, miután a kaposváriak 20 perc alatt csupán hét (!) mezőnykosarat értek el. A szünet után sem tudott közelebb kapaszkodni a Kaposvár, amely N. Williams duplájával már csaknem 30 pontos hátrányban volt. A végjátékban faragott ugyan a különbségen a somogyi alakulat, ám ez csak az eredmény kozmetikázására volt elegendő.

Kattintson a képre, és nézze meg, hogyan alakult percről-percre a mérkőzés!