Bár a találkozó előtti nap délelőttjén még rendben készülődhetett a Kaposvári KK a zalaiak elleni összecsapásra, estére már változott a helyzet. Az amerikai Raivio vírusos gyomorproblémákkal kidőlt, többször is infúziós kezelést kapott, így csak közvetlenül a találkozó előtt dőlt el, hogy vállalni tudja-e a játékot. A kaposváriaknak pedig a vesztes mérkőzések után égetően szükségük lett volna az újabb bajnoki pontokra. Erre készült a szinte mindent egy lapra feltevő ZTE is, amely a héten Kelley-re cserélte Perine-t a kecskemétiekkel. A zalaiaknál torokgyulladása miatt Kinter maradt távol, s hamar eldőlt, hogy Raivio még bemelegíteni sem tud társaival. Fekete Ádám tehát kényszerűségből változtatott a kezdő ötösön, melyben így Kiss Kornél kapott helyet.

Fey két rontott dobása miatt ragadt be a rajtnál a Kaposvár, de Lekli már nem hibázott. Főleg centerit próbálta játékba hozni a somogyi alakulat, Lekli pedig is hálálta a bizalmat. A túloldalon Kelley annak ellenére jól szervezte a zalai akciókat, hogy csupán néhány edzést töltött együtt jelenlegi csapattársaival. Az amerikai remek labdákkal tömte övéit, más kérdés, hogy azokat nem mindig tudták pontokra váltani. Dávid G. sportszerűtlen hibája után Bödör egyenlített 20–20-ra. A félidő végéig Kiss Kornél tripláival tartani tudta előnyét a Kaposvár, ám Whitworth már a zalaiakat juttatta vezetéshez, akik vérszemet kapva remekül tartották minimális vezetésüket. A hazaiak Fey kosarával kiharcolták a hosszabbítást. A túlórában már jobban összpontosítottak a kaposváriak, akik nagy csatában végül kiharcolták a nagyon fontos győzelmet.

Fekete Ádám: – Nem voltunk jó formában, de küzdöttünk hajtottunk. Ellenfelünknél több volt a jó teljesítmény, de ennek ellenére kiharcoltuk a győzelmet. Büszke vagyok játékosaimra!

Kis Attila: – Aki látta a mérkőzést, az úgy is tudja, aki pedig nem, annak magyarázkodásnak tűnne minden szavam. Csak annyit jegyzek meg, hogy győzelmet érdemeltünk volna.

Kaposvári KK–Zalakerámia ZTE KK 94–89 (20–16, 25–26, 21–21, 19–22, 9–4)
Kaposvári Városi Sportcsarnok, 500 néző. Vezette: Pálla Z., Boros T., Tóth K.
Kaposvári KK: Ahelegbe (16), Kiss K. (13/9), Szőke (14/6), Lekli (13), Fey (27). Csere: Dávid G. (7), Kutasi (4), Kovács S. (-). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.
Zalakerámia ZTE KK: Kelley (16), Gáspár (6), Whitworth (30/15), Tóth G. (12/3), Grimm (13). Csere: Bödör (6), Vertetics (2), Baki (4). Vezetőedző: Kis Attila. Szakmai tanácsadó: Patonay Imre.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–3. 7. perc: 15–7. 12. perc: 20–20. 17. perc: 36–32. 23. perc: 49–47. 27. perc: 61–59. 32. perc: 66–68. 37. perc: 74–78. 42. perc: 89–87. Kipontozódott: Lekli (a 39. percben), illetve Grimm (a 28. percben), Whitworth (a 44. percben). Jók: Fey, Ahelegbe, illetve Kelley, Whitworth.

A junior mérkőzésen:
Kaposvári KK–Zalakerámia ZTE KK 97–61 (22–12, 21–14, 30–8, 24–27)
Legjobb kaposvári dobók: Orosz (16), Kovács S. (15), Szőnyi (15), Bíró (14), Mihalics (10).