A veretlen és a nyeretlen összecsapása nem sok izgalmat sejtetett, és végül a várakozásoknak megfelelően alakult a találkozó. A hazaiak nehezen lendültek játékba, így az első technikai szünetben három, a másodikban pedig még csak négy ponttal vezettek. A folytatásban Gergye Roland ász-nyitása alapozta meg a magabiztos sikert, az utolsó két pontot Nagy József ütötte be középen.

A Fino a térfélcsere után is félgőzzel röplabdázott, és a fiúk igen sokat hibáztak A hazai támadások nagy részét sikerrel védekezte ki a lelkes vendéggárda A kaposváriak többször is elhúztak nyolc ponttal, de a DEAC rendre felzárkózott Az utolsó somogyi pont nagyon nehezen született meg, a Fino végül 25:20 arányban bizonyult jobbnak.
A harmadik játékrészben sem nőtt a színvonal, mindkét oldal adós maradt a szép játékkal. A kaposváriak időnként megvillantak egy-egy nagy ütés erejéig, de ezen az estén az volt a legfontosabb, hogy hozzák a kötelező győzelmet. Ez ezúttal is sikerült. A végén Nacsa Gábor kemény szervái mattolták többször is a vendégeket, az utolsó pontot Gergye Roland ütötte be. 25-12 és 3-0.
Demeter György legénysége veretlenül nyerte meg az alapszakaszt, jöhet a kupadöntő!

Fino Kaposvár - Debrecen 3-0 (16, 20, 12)
Kaposvár, 200 néző. V.: Farkas L., Horváth M.
Fino Kaposvár: ifj. Laszczik 1, Geiger 7, Nagy J. 5, Nacsa 15, Gergye 6, Szabó A. 8. Csere: Dömötör (libero). Vezetőedző: Demeter György.
Debrecen: Barna 3, Balku, Leiszt 6, Orosz 7, Gercsák 4, Nagy M. 2. Csere: Szabó Z. (libero), Halász. Vezetőedző: Fodor Antal.
A mérkőzés alakulása. I. játszma: 3-1, 8-5, 12-8, 16-12, 20-14, 24-15, 24-16. II. játszma: 2-1, 8-2, 11-3, 16-8, 18-11, 18-15, 21-17, 24-17, 24-20. III. játszma: 5-1, 8-3, 16-9, 21-11, 24-12.