Az alapszakasz-győztes kaposáriak újabb hazai mérkőzésüket kezdték meg pontban délben, de a leglelkesebb szurkolók most is a helyszínen nézték végig a találkozót. A mezőny második feléhez tartozó sümegieknek nem lehettek vérmes reményeik, összességében azonban jól helytálltak a bajnok otthonában.
A somogyi kezdőhatosban mind a négy MRSZ-díjas játékos Geiger András, Nagy József, Gergye Roland és Vajda Tamás helyet kapott. A nyitó szettben a hazaiak lassan, de biztosan játékba lendültek és fokozatosan növelve előnyüket végül 25:15 arányban nyertek. Gergye és Geiger több ász-nyitással is megkínálta a vendégeket, az utolsó pontot pedig a balkezes Lesznyik Károly ütötte be.
A térfélcsere után némi meglepetésre sokáig a sümegiek jártak előrébb a pontgyűjtésben. Az egykori kaposvári Puspán Balázzsal felálló ellenfél két-három egységgel vezetett, a Fino 12:12-nél egyenlített. Ezután egymás után hét hazai pont következett, amivel el is dőlt a játszma sorsa.
A harmadik játékrészben már az első perctől kezdve a Fino akarata érvényesült a pályán. Geiger újabb foghatatlan szervákkal tűnt fel, Gergye nagyszerű blokkja utn pedig már 8:3 állt az eredményjelző táblán. A folytatásban sem fogta vissza magát a hazai együttes, így nem fenyegette veszély a Demeter-gárda újabb magabiztos sikerét. Magyar Bálint és Bozóki Bence nagyszerű nyitásokkal mattolta többször is az ellenfelet, és sikerre vezettek a támadások középen valamint a széleken is.
A szombati ebéd nem feküdte meg a kaposváriak, és szerencsére evés közben most is megjött az étvágy...

Fino Kaposvár - Sümeg 3-0 (15, 15, 11)
Kaposvár, 200 néző. V.: Szabó, Mezei.
Fino Kaposvár: ifj. Laszczik, Geiger, Nagy J., Lesznyik, Gergye, Vajda T. Csere: Deák (libero), Magyar B., Bozóki. Vezetőedző: Demeter György.
Sümeg: Bedőcs, Németh Z., Gőczi, Kaposi, Soós, Molnár P. Csere: Madár, Bogdán (libero), Apáti, Puspán, Lakics. Vezetőedző: Gőczi István.
A mérkőzés alakulása. I. játszma: 2:1, 2:3, 8:6, 10:6, 12:7, 14:8, 16:9, 21:13, 24:15. II. játszma: 2:3, 4:5, 6:9, 12:12, 19:12, 22:14, 24:15. III. játszma: 2:0, 6:3, 9:3, 12.5, 16:8, 19:9, 22:9, 24.10, 24:11.