Az előzetes esélylatolgatások, valamint a tabellán elfoglalt helyezések alapján nyerhető mérkőzés várt szombaton este a Kaposvári KK NB I/A-csoportos férfikosárlabda együttesére. A kilencedik somogyiakhoz a tizenharmadik helyen álló Factum Sport Debrecen érkezett vendégként. A debreceniek immár – a kirúgott finn Mika Turunen helyére szerződtetett új vezetőedzővel – a spanyol Raúl Jiménez Martínnal készülődtek a találkozóra. A debrecenieknél a legutóbb 46 pontot szerző Ingram mellett a frissen leigazolt 23 éves amerikai, Damian Stewart Saunders is ott volt a kezdőcsapatban.

A hazai együttes a közelgő ünnepek előtt a rászoruló családok támogatására hívta fel a figyelmet, a bemutatásnál minden játékos Télapó csomaggal ajándékozta meg a vele bevonuló gyermeket.

A Debrecen kezdeti lendületét a 4. percre törte meg a Kaposvár, 13–7-nél ekkor kért időt Jimanez edző. A negyed végéig Wilson és Raivio pontjaival tartotta néhány pontos vezetését a hazai alakulat. A 11. percben Szabó M. mozdulatát ítéltek sportszerűtlennek a játékvezetők, aki Fey-t akadályozta meg egy lepattanó megszerzésében. A sértett ezt követően zsinórban öt pontot szerzett, Lekli gyönyörűen zsákolt, a játékrész végére pedig 44–29 állt az eredményjelzőn. A nagyszünetet követően 5–0-ás szakasszal indított a Debrecen, amely teljesen nyílttá tette a meccset. Egy 12–0 rohanással ellépett volna a hazai alakulat, ám Ingram még nem tekintette lefutottnak a meccset. Raivio és Wilson újabb triplái kellettek ahhoz, hogy végérvényesen eldőljön a találkozó.

Fekete Ádám: – Nem játszottunk igazán jól, elsősorban a támadójátékunkba csúszott sok hiba. A lényeg a győzelem, hiszen a bajnokság hátsó régiójában minden sikert meg kell becsülni.

Raúl Jiménez Martín: – Jól indítottuk a meccset, de a rossz védekezésünket jól használta ki a Kaposvár. Nyerni akartunk, de végül gratulálni kell a hazaiaknak. Sokat kell még dolgoznunk, hogy győzhessünk.

Kaposvári KK–Factum Sport Debrecen 88–69 (23–16, 21–13, 15–22, 29–18)

Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 500 néző. Vezette: Kapitány, Márton, Benedek.

Kaposvári KK: J. Wilson (18/6), Raivio (30/12), Szőke (4/3), Lekli (12), Fey (17). Csere: Koma (4), Kovács S. (-), Kutasi (-), Kiss K. (3/3). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

Factum Sport Debrecen: Ingram (28/12), Boros (7/3), Saunders (4), Izzo (8), Szabó M. (14). Csere: Papp T. (2), Takács (-), Tóth G. (3/3), Kovács I. (3/3), Pék (-). Vezetőedző: Raúl Jiménez Martín. Edző: Shirian Ali Akbar.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 9–7, 7. perc: 15–14, 14. perc: 33–16, 17. perc: 39–25, 22. perc: 44–34, 27. perc: 54–42, 32. perc: 61–57, 37. perc: 75–63.

Kipontozódott: Papp T. (a 36. percben). Jók: Fey, Lekli, Raivio, illetve Ingram, Szabó M..