Kovácsné Solymossy Mária vezető oktató azt mondja: kis medencében, vízhez szoktatással kezdik az egész gyakorlatot. Először szokja meg a gyerek a vizet, tájékozódjon benne, érezze jól magát és bízzon bennünk. Utána eszközös feladatokkal felejtetjük el, hogy a vízben van, és esetleg félni kell. Szépen csökkentjük az alátámasztási felületeket, a végén pedig elhagyjuk az eszközöket, és eszköz nélkül úszunk.

A kedd délelőtt egy része a Kodály iskola fiataljaié, akik hétről hétre sokat fejlődnek a medencében. A gyerekek azt is elárulták, hogy a hátúszást szeretik a legjobban.


A kaposvári önkormányzat vállalta, hogy a másodikos általános iskolásoknak ingyenesen biztosítja a képzést, és a program keretén belül csaknem hatszáz fiatal tanul meg úszni ezekben a hetekben.
Kaposvár ugyanis - összhangban a kormány elképezléseivel - a mindennapos testnevelés megvalósítását is megcélozta. Az úszásoktató program jól illeszkedik az elképzelésekbe. Nem véletlen, hogy Szita Károly polgármester kezdeményezésére, a képviselő-testület támogatásával, a szülők és az iskolák segítségével be is indult az új tanévben. A tapasztalatok azt mutatják: az úszás több, mint egy sportág.


Kaposvár művelődési igazgatója, Stickel Péter azt mondja: számtalan olyan terület van, amit az úszás fejleszthet a kisgyermekeknél. Különösen a személyiségjegyek, akarat, kitartás, vízbiztonság, az egészség megőrzése. Nagyon fontos, hogy bármikor kerülhet az ember olyan szituációba, hogy életet is menthet. Számunkra a legnagyobb érték a gyerek, a jövő letéteményesei, ez a program az ő jövőjüket szolgálja.


A második osztályos iskolai úszásoktató program keretében nyílt hetet tartanak az oktatók, így a szülők is megnézhetik, milyen munkát végeznek a kicsik a medencében.
A szakemberek szerint a kaposvári iskolások között előbb-utóbb nem lesz olyan, aki nem tanul meg úszni.


Címkék: osztályos, második, úszás, Kaposvár, sport