A férfi röplabda NB I. hétvégi fordulójában újabb könnyűnek tűnő mérkőzés várt a somogyiakra: a mindössze egy győzelemmel az utolsó előtti helyen tanyázó Nyíregyháza látogatott a városi sportcsarnokba. A vendégek összesen hét játékossal és szerény reményekkel érkeztek, a meccs első három pontját mégis ők könyvelhették el. A hazaiak 6:5-nél vezettek először, és a folytatásban már fokozatosan növelték előnyüket. A Nacsa, Gergye, Geiger trió nagy ütésekkel tűnt ki, és nem kellett sokat várni az utolsó pontra sem. Geiger szettlabdához juttatta együttesét, aztán egy szabolcsi hiba véget vetett a küzdelemnek (25:16, 1-0).
Látványosan felpörgött a Fino a második játszmára: az elején Kaszap nyitotta meg a vendégeket, majd Szabó Alpár pontjainak tapsolhatott a népes, mérkőzésről mérkőzésre gyarapodó közönség. A második technikai szünetben már kilenc ponttal vezetett a házigazda. A nyíregyházi gárda tagjai lelkesen röplabdáztak, jól mezőnyöztek, az egykori válogatott Pampuch Csaba pedig ponterősen támadott. A csereként beállt Vajda Tamás foghatatlan szervájával nőtt kerek tíz pontra a két együttes közti különbség, majd felváltva estek a pontok, de nem fenyegette veszély az újabb magabiztos kaposvári részsikert (25:18, 2-0)
A térfélcsere után 3:3-ig tartotta a lépést ellenfelével a Nyíregyháza, aztán elhúzott a Fino. A somogyi fiatalok nagy kedvvel és pontosan játszottak, Demeter mester mindenkinek lehetőségek adott a bizonyításra. A találkozó utolsó részében Gergye szerzett fontos pontokat, a játszma pedig - az első és a második szethez hasonlóan - egy rossz nyírségi nyitással ért véget (25:18, 3-0).
A kaposváriak megerőltetés nélkül szerezték megt kilencedik győzelmüket a bajnokságban.

Fino Kaposvár - Sollight Nyíregyházi FRK 3-0 (16, 18, 18)
Kaposvár, 300 néző. V.: Horváth M., Mezőffy.
Kaposvár: Kaszap 4, Geiger 10, Nagy J. 10, Nacsa 8, Gergye 8, Szabó A. 5. Csere: Deák (libero), Vajda 3, Magyar 1, Lesznyik 3, Bozóki. Vezetőedző: Demeter György.
Nyíregyháza: Szilágyi 3, Berkes 6, Kígyósi 2, Pampuch 8, Tolnai 8, Bugyi. Játékos-edző: Bugyi József.
A mérkőzés alakulása. I. játszma: 0:3, 3:3, 4:5, 6:5, 8:7, 10:8, 13:9, 16:10, 21:11, 22:15, 24:16. II. játszma: 4:0, 8:4, 12:6, 16:9, 21:11, 22:14, 24:18. III. játszma: 0:1, 2:1, 4:3, 7:3, 12:6, 16:9, 18:11, 19:14, 23:16, 24:17, 24:18.