A női röplabda NB I. 8. fordulójában nem a kaposvári együttes volt az esélyes, a lányok az első szettben mégis mindent megpróbáltak, hogy megnehezítsék a Gödöllő dolgát. A játszma szinte végig szorosan alakult, a somogyiak többször meglepték ellenfelüket egy-egy ravasz nyitással vagy hatásos blokkal, és 18:19-ig tartották a lépést a vendégekkel. A hajrában saját hibái pecsételték meg a BITT sorsát, a végeredményt Németh Zsuzsanna megmozdulása alakította ki (20:25, 0-1)

Gyengén kezdte a második játékrészt a házigazda, amely csak 0:5-nél jutott először ponthoz. A lányok ezután csak futottak az eredmény után, a végén pedig tíz pont fölé nőtt a két csapat közti különbség. A küzdelem végére a jól játszó Csengeri ász-nyitása tett pontot (14:25, 0-2)

A térfélcsere után már jobban összpontosítottak a kaposváriak, és egy alkalommal, Kovács Kármen foghatatlan szervája után a vezetést is átvették. A BITT 13:13-ig volt partiban ellenfelével, és a népes közönség minden egyes hazai pontot nagy tapssal fogadott. A folytatásban megrázta magát a Gödöllő, és a csereként beállt Horváth Gabrialla pontjaival, valamint Szűcs Zsuzsanna nyitásaival végleg eldöntette a mérkőzés sorsát. A vendégek papírforma-győzelmet arattak a hullámzóan teljesítő BITT otthonában (15:25, 0-3)

A kaposvári együttes vasárnap 16 órakor, a Békéscsaba elleni hazai találkozóval folytatja bajnoki szereplését a városi sportcsarnokban.

Pálfy Marianna: Az első játszmában nagyon lelkesen játszottunk,a  folytatásban már érvényesült a Gödöllő nagyobb rutinja.

Ludvig Zsolt: Örülök a győzelemnek, a múlt heti vereségünk után nagy szükségünk volt erre a sikerre. Kicsit nehezen melegedtünk játékba, de a második szettben átvettük az irányítást, és végül legyőztük a lelkes, jól mezőnyöző kaposvári együttest.

BITT KNRC-Kaposvári Egyetem - TEVA-Gödöllő 0-3 (-20, -14, -15)

Kaposvár, 200 néző. V.: Chaprazov, Horváth M.

Kaposvár: Horváth Zs. 1, Harmath Zs. 8, Kovács K. 3, Pintér Zs. 4, Győrbíró 3, Horváth P. 7. Csere: Schrauff (libero), Császár, Szarka V., Récsei. Vezetőedző: Pálfy Marianna.

Gödöllő: Lutter L. 1, Németh Zs. 6, Merkószki 7, Csengeri 15, Szakmáry 8, Széles 9. Csere: Lékó (libero), Berze, Kriegel Zs., Horváth G. 5, Szűcs, Győri. Vezetőedző: Ludvig Zsolt.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 0:2, 3:3, 5:5, 5:10, 9:11, 9:14, 11:16, 14:16, 16:18, 18:19, 18:21, 19:24. II. játszma: 0:5, 3:8, 5:11, 8:12, 8:16, 10:17, 13:18, 13:21, 14:24. III. játszma: 0:2, 4:3, 5:8, 8:9, 10:12, 13:13, 13:18, 15:20, 15:24.