A kaposváriak a harmadik győzelem megszerzéséért szálltak harcba a nyeretlen újonc Tatabánya ellen a női röplabda NB I. 5. fordulójában. Harmath Zsófia betegsége után újra elfoglalta a helyét a BITT kezdőhatosában. A hazaiak nehezen lendültek játékba a vasárnap délelőtti találkozón, és a második technikai szünetig csak futottak az eredmény után. 15:17-nél váltott sebességet az együttes: Győrbíró Kamilla remek nyitásai megadták az alapot a pontos támadásokhoz, és a lányok sikerrel fejezték be az akciókat. Győrbíró harmadik ász-szervája szettlabdához juttatta a társaságot, Horváth Zsófia ravasz ejtésével pedig el is dőlt a játszma sorsa (25:18, 1-0).
A térfélcsere után is jól ment a kaposváriaknak, akik Harmath Zsófia pontjával már 8:5-re vezettek az első technikai szünetben. Ezután lankadt a lányok figyelme, a lelkes vendégek pedig éltek a lehetőséggel, és a szett közepére előnybe kerültek. Pálfy Marianna időkérése használt a csapatnak: hamar sikerült egyenlíteni, a végén pedig már az történt a pályán, amit a kaposváriak akartak. Az utolsó pontot Pintér Zsanett ütötte be. (25:20, 2-0)
Az egykori BITT-játékos, Mészáros Tímea jóvoltából négy tatabányai ponttal indult a harmadik játékrész, az első technikai szünetben azonban már a házigazda járt valamivel előrébb. Császár Alexandra ütése után már három pont volt a két együttes közti különbség, a második technikai szünetben pedig 16:12 állt a táblán. A vendégek egy pillanatig sem adták fel, végig nagy akarással küzdöttek, ami jót tett a mérkőzésnek. 17:18 után gyors hazai pontok következtek, és ekkor már nem tudott újítani az ellenfél. A találkozó legszebb labdamenetének végén Harmath Zsófia blokkolt nagyszerűen, az utolsó pontot pedig Császár Alexandra ütötte be (25:20, 3-0)
A lányok igazolták a várakozásokat, és az elmúlt hetekhez képest gyengébb produkcióval is, egyórás küzdelem végén magabiztosan nyertek.

Pálfy Marianna: Gratulálok a lányoknak a győzelemhez. A mérkőzés után megbeszéltük, hogy ma nem játszottunk jól, de szerencsére ez is elég volt a sikerhez. Remélem, a folytatásban jobban összpontosítunk majd, így lesz esélyünk arra, hogy az erősebb csapaok ellen szettet, szetteket nyerjünk.

Tálosné Rozsinszki Rita: Ma sajnos nem volt jó a nyitásfogadáunk, így nem tudtunk igazán hatásosan támadni. Sajnos nem játszottunk felszabadultan.

BITT KNRC-Kaposvári Egyetem - Tatabányai Volán 3:0 (18, 20, 20)
Kaposvár, 150 néző. V.: Horváth M., Farkas L.
Kaposvár: Horváth Zs. 2, Harmath Zs. 13, Kovács K. 2, Pintér Zs. 14, Horváth P. 10, Győrbíró 8. Csere: Schrauff (libero), Császár A. 3. Vezetőedző: Pálfy Marianna.
Tatabánya: Mészáros T. 10, Pap I. 3, Dombi 8, Szövérffy 4, Haász 7, Kovács G. 1 Csere: Tóth R. (libero), Velladics 4. Vezetőedző: Tálosné Rozsinszki Rita.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 1:4, 5:5, 5:8, 9:9, 11:10, 15:17, 24:17. II. játszma: 0:1, 3:1, 5:5, 10:5, 10:7, 14:12, 14:16, 16:16, 16:17, 19:17, 22:19, 24:20. III. játszma: 0:4, 2:4, 4:5, 6:6, 8:7, 16:12, 16:15, 17:17, 17:18, 20:18, 24:19.