Telt ház és fantasztikus hangulat fogadta a csapatokat Siófokon. Ez nem is volt meglepő, hiszen Európa egyik legjobb együttese látogatott a nyár fővárosába, világklasszisokkal megtűzdelve. A somogyiak elsősorban a tisztes helytállás reményében készültek a komoly erőpróbára, és Imre Vilmos szakmai igazgató a legerősebb kerettel szállhatott harcba a Győr ellen.

Nem ijedt meg ellenfelétől az SKC, a lányok bátran és harciasan mentek előre. A kapuban pedig Herr Orsolya ismét csak remek formában teljesített. Egészen a 15. percig egy-két gólos előnyben voltak csak a zöld-fehérek, a folytatásban aztán már nőtt a különbség a két együttes között. Az első harminc percet követően 11-17 állt a táblán.
A második félidőben a vendégek felőrölték a siófoki ellenállást, és végül tíz góllal, 32:22 arányban nyerték az összecsapást. A siófokiak egy percre sem adták fel, és kevesebb hibával akár szorosabb is lehetett volna a vége.

A hazai együttes legjobbja a 10 gólt dobó Szepesi Ivett volt. A győri együttesben Görbicz 7 találatig jutott.