A kaposváriak a bajnoki döntő első két mérkőzéséből kettőt nyertek, így valóban elérhető közelségbe került a klub történetének 13. magyar bajnoki címe. Adott volt a feladat: hazai környezetben harmadszor is meg kellett verni a Kecskemétet.
Jól kezdett a Fino: Kaszap ász-szervája adta meg az alaphangot, Gergye szép ütése után pedig már 6:2 állt a táblán. A folytatásban egymás után háromszor is hibáztak a hazaiak, a Kecskemét pedig élt a lehetőséggel, és egyenlíteni tudott. Ezután felváltva estek a pontok, de egy kicsivel mindig a lelkes vendégek jártak előrébb. 20:22-nél Kaszapot Laszczik váltotta a feladó posztján, a csapat pedig egymás után három pontot szerzett. A játszmalabdára sem kellett már sokat várni, aztán egy parádés labdamenet végén a szezon felfedezettje, Gergye Roland mattolta az alföldieket (25:23).
A térfélcsere után eleinte a vendégek jártak előrébb, a Fino 7:7-nél fogta be ellenfelét, majd átvette a játék irányítását. A csereként beállt Bagics Balázs szép blokkokkal tette le a névjegyét, Gergye vízfakasztó ütése után pedig már hét pont volt a két együttes közti különbség. A somogyiak a hajrában sem engedtek ki, és előbb Schulcz játszmalabdához juttatta a társaságot, Nagy József pontos centertámadása pedig pontot tett a küzdelem végére (25:17).
Nagy lendülettel kezdte a harmadik játékrészt a kaposvári együttes, és az első technikai szünetben már 8:2 volt az eredmény. A vendégek Csala pontjaival eredtek a címvédő nyomába, de két pontnál közelebb nem jutottak ellenfelükhöz. Bagicsék mindig a legjobbkor tudtak újítani, a végén pedig már nem adtak esélyt a hírös város legénységének. Gergye 24:17-re alakította az állást, Schulcz István pedig befejezte a mérkőzést, és vele együtt a 2011-es bajnoki döntőt.
A Fino teljesen megérdemelten nyerte meg a finálét, és jöhetett az örömtánc. Szép volt, fiúk!

Az összecsapás után Kaposvár polgármester, Szita Károly köszönetet mondott a kaposvári együttesnek. - Tizenharmadszor örülhetünk együtt a kaposvári röplabdás fiúkkal. Megvédték bajnoki címüket, s ezzel ismét messzire vitték városunk jó hírét – mondta a polgármester.

A városvezető a bajnoki címért 3 millió, a korábban megszerzett Magy Kupa győzelemért pedig 2 millió forintos jutalmat adott át a csapatnak.

Fino Kaposvár - Kalo-Méh Kecskemét 3-0 (23, 17, 18)
Kaposvár, 700 néző. V.: Hóbor, ifj. Szabó.
Kaposvár: Kaszap 4, Hoboth 2, Nagy J. 6, Schulcz 13, Gergye 11, Szabó A. 2. Csere: Dömötör (libero), Laszczik, Bagics 4, Magyar. Vezetőedző: Kántor Sándor, edző Horváth Dániel.
Kecskemét: Tóth I. G., Rapi 7, Farkas 2, Somodi 8, Csala 8, Dorcsák 5. Csere: Szabó T. (libero), Bokor G. 1, Hatvany Zs., Jantovics. Vezetőedző: Karagics Mátyás.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 6:2, 6:7, 9:11, 11:13, 14:13, 16:18, 19:21, 20:22, 23:22,  24:23. II. játszma: 0:1, 1:4, 4:7, 7:7, 7:8, 12:8, 16:10, 18:11, 20:14, 22:16, 24:17. III. játszma: 2:0, 5:1, 8:2, 9:6, 14:12, 19:15, 21:17, 24:17, 24:18.