Mindkét csapat alaposan megfogyatkozott a szezon végére: a fővárosiak mindössze hét emberrel érkeztek meg Kaposvárra, a BITT együtteséből pedig bokasérülése miatt Rák, Császár és Horváth Petra is hiányzott. Horváth Petra csütörtökön, a szolnoki találkozón szenvedett bokaszalag-szakadást, és a hétvégén meg is műtötték.

A mérkőzés első része nem hozott túl sok izgalmat. A hazaiak a nyitó játszmát végig vezetve nyerték meg úgy, hogy a szett derekán már kilenc pont volt az előnyük. A lányok pontosan támadtak és a sáncmunkájukkal is elégedett lehetett a szakvezetés (25: 17).

A térfélcsere után hiába indított 4-0-ás rohammal a BITT, a vendégek lelkes játékkal ellenfelük nyomában ragadtak. A folytatásban egyre inkább lankadt a kaposvári lányok figyelme, az Újbuda pedig Balczó vezérletével a legjobbkor ragadta magához a kezdeményezést. A fővárosiak 23:23 után háromszor is szettlabdához jutottak, és Bánhídy ász-szervájával ki is harcolták a győzelmet...(25: 27)

Halász Márta tanítványai a harmadik játékrészben sem tudtak kimászni abból a gödörből, amelyet saját maguk ástak. A játszma elején még négy ponttal vezetett a BITT, 12: 12 után azonban már az Újbuda járt előrébb. A vendégek szinte minden somogyi támadást kivédekeztek, majd eredményesen támadtak. 15: 20- nál második idejét is kikérte a kaposvári gárda, ami meghozta a várt fordulatot: Pálfyék egymás után hét pontot gyűjtöttek, és ezúttal a hajrában sem engedték ki a kezükből az irányítást. A közönség látványos labdamenetek végén örülhetett, aztán Pintér Zsanett kialakította a 25: 23-as eredményt.

A negyedik szett elején is a házigazdának ment jobban, a második technikai szünetben viszont már 13:16 állt a táblán. Balczó,  Kovács Eszter és Gombai továbbra is sokat tett azért, hogy összejöjjön az újbudai bravúr, de a somogyi lányok igen hullámzó teljesítménye is kellett ahhoz, hogy nagy izgalmak közepette dőljön el a találkozó sorsa. A BITT 19:24 -ről egyenlített, majd Szombathelyi Szandra pontjaival a maga javára fordította az eredményt. A 27:25 -ös sikert és vele a 3:1 arányú győzelmet együtt ünnepelte a csapat és a kitartó közönség. Emlékezetes szezonzáró volt, az biztos...

BITT Kaposvár – Újbuda 3: 1 (17, -25, 23, 25)

Kaposvár, 100 néző. V.: Mezőffy, Barabás.

Kaposvár: Balajcza  14, Kondor G. 11, Pintér Zs. 18, Harmath 16, Szombathelyi Sz. 19, Pálfy 2. Csere: Horváth Zs. (libero), Ihász 2. Vezetőedző: Halász Márta.

Újbuda: Molnár  1, dr. Balczó 21, Kovács E. 16, Kovács D. 5, Bánhídy 10, Gombai 13. Vezetőedző: Fekete Krisztina.

A mérkőzés alakulása. I. játszma: 6:2, 10:3, 13:5, 16:7, 19:10, 22:15, 24:17. II. játszma: 4:0, 6:6: 10:6.  15:8, 15:12, 16:14, 18:15, 23:20, 23:23, 24:23, 24:25, 25:26. III. játszma: 1:2, 6:2, 8:5, 12:12,   12:15, 14:18, 15:20, 22:20, 24:21, 24:23. IV. játszma: 5:1, 8:6, 8:10, 10:13, 13:16, 15:19, 18:22, 19:24, 25:24, 26:25.

Címkék: záró mérkőzés, Női Röplabda, magyar bajnokság, Újbuda, BITT, Kaposvár, sport