A női NB I-es rájátszás csoportrangadóján több játékos is hiányzott a veretlenül éllovas kaposvári együttesből: Rák Rebeka bokasérülése után lábadozik, Horváth Petra és Győrbíró Kamilla pedig betegség miatt nem vállalta a játékot. Az évad első részében még az Extraligában szereplő Nyíregyházi Főiskola győzelmi reményekkel érkezett Somogyba, és az első játszmában meg is tette az első lépést a siker felé. Izgalmas, látványos labdamenetekkel fűszerezett szettet láthatott a közönség, és a fordulatok sem maradtak el. Az elején jobban ment a vendégeknek, de a BITT még a négypontos hátrányt is ledolgozta, és több ász-nyitással igyekezett kizökkenteni ellenfelét, Harmath Zsófia pedig elsőrangú sáncmunkájával tűnt ki. Szombathelyi Szandra ütésével még 17:16-ra a hazaiak vezettek, a hajrát azonban jobban bírta a szabolcsi együttes, és Szikszai játszmalabdához juttatta csapatát, Czipták pedig megszerezte a 25. pontot (22:25).

Pálfy foghatatlan nyitásával indult a második játékrész, a folytatásban pedig sokáig az első szetthez hasonlóan alakult a forgatókönyv. A vendégek elhúztak néhány ponttal, a BITT pedig szép megoldásokkal felzárkózott. A játszma derekán, úgy tűnt, elkapta a fonalat a hazai gárda, de még a 20:17-es előny sem volt elég a nyugodt befejezéshez. A Nyíregyháza nem hagyta magát, és rendre ki tudott egyenlíteni. 24:23 után egy másfél perces(!) labdamenet végén lett újra nyílt a csata, de Pintér Zsanett és Szombathelyi Szandra bátor ütései meghozták a sikert (26:24).

A térfélcsere után elégé egyoldalú volt a küzdelem: a nyírségiek futószalagon gyártották a pontokat, és az első technikai szünetben már 8:1-re vezettek, a másodikban pedig már 5:16 állt a táblán... És  még nem volt megállás: a pályán csak lézengő somogyi lányok 7:21 után támadtak fel, így valamelyest kozmetikázták a kellemetlen végeredményt (16:25),

A negyedik játékrész első részében  ötpontos hátrányból faragott kétpontos előnyt a BITT, aztán már fej fej mellett haladt a két csapat. A kaposváriak többször is bosszantó hibákat vétettek, amikor elhúzhattak volna, ellenfelük pedig mindig a legjobbkor kapta össze magát. 20:24 után a kaposváriak hihetetlen bravúrral még egyenlítettek, de a mezőny legjobbja, Botos Fruzsina két kemény ütéssel eldöntötte a rangadó sorsát. A nyíregyháziak végül bezsebelték a megérdemelt idegenbeli győzelmet.

BITT Kaposvár – Nyíregyházi Főiskola  1-3 (-22, 24, -16, -24)
Kaposvár, 100 néző. V.: Farkas L., Horváth M.
BITT: Balajcza  17, Kondor G. 8, Pintér Zs. 13, Harmath 11, Szombathelyi Sz. 14, Pálfy 2. Csere: Horváth Zs. (libero), Ihász. Vezetőedző: Halász Márta.
Nyíregyháza: Botos  26, Kovács B. 5, Szikszai 7, Czipták 9, Sipos Z. 19, Sipos T. 6. Csere: Török (libero), Tóth D. Vezetőedző: Kolozsi János.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 2:4, 3:6, 5:9, 9:9, 10:13, 14:13, 16:14, 17:16, 18:20, 21:24, 22:24. II. játszma: 0:1, 2:4, 5:5, 5:8, 8:10, 12:10, 15:12, 16:13, 16:16, 17:17, 20:17,  20:20, 21:22, 24:22, 24:24, 25:24. III. játszma: 1:1, 1:9, 3:12, 5:17, 6:19, 7:21, 13:22, 14:24, 16:24. IV. játszma: 0:2, 3:2, 3:7, 3:8, 9:9, 11:9, 12:10, 12:13, 13:15, 16:15, 19:18, 19:21, 20:24, 24:24, 24:25.

Címkék: kikapott, Nyíregyház, Bitt, vereség, röplabda, sport