Több éve már, hogy nem volt tétje az alsóházi rájátszásnak, miután vagy már az alapszakaszban eldőlt a kieső, vagy megszűnt valamelyik együttes. Az idén a 9-14. helyért zajló sorozat dönt majd a búcsúzó csapatról, igaz ez csak az utolsó két gárdát, a Salgótarjánt, valamint a Kaposvári KK vendégeként pályára lépő Factum Sport Debrecent érinti.

Ennek megfelelően csak a legelvakultabb kosárlabda-barátok látogattak ki a Városi Sportcsarnokba, hogy megtekintsék a mérkőző felek párharcát. Az immár három légiósa nélkül felálló somogyiak derekasan próbálták állni a sarat, de a csereként érkező Tóth G. két triplája megadta a kezdeti lökést a Debrecennek. Miután Mekongo többször is akadálytalanul zsákolhatott biztos előnyt kovácsolt a vendégcsapat. Becsülettel harcolt a juniorokkal felálló hazai egylet, amely nagy meglepetésre 55-55-nél beérte a riválist. Előbb Kutasi, majd a reklamáló Fekete Ádám vezetőedző is technikait kapott, ám ennek ellenére is nyerte a negyedet a Kaposvár. A negyedik játékrészben érvényesítette fölényét a vendéggárda, amely újabb fontos lépést tett a bentmaradás felé.

Fekete Ádám: - Nagyon jól küzdöttünk és helyenként jól is játszottunk. Az igazsághoz tartozik azonban, hogy ebben a szerkezetben most szerepeltünk első alkalommal. A vereség oka a gyengébb helyzetkihasználás és az, hogy az ellenfél külföldi játékosaival nem tudtunk mit kezdeni.

Mika Turunen: - Hosszú ideje ez volt az a meccs ahol, mi voltunk az esélyesek. Ez rá is nyomta bélyegét a találkozóra. Teljesítményünkkel ezért sem vagyok maradéktalanul elégedett.

Kaposvári KK-Factum Sport Debrecen 78-93 (18-23, 14-22, 29-25, 17-23)

Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 100 néző. Vezette: Kapitány, Márton, Gelencsér.

Kaposvár KK: Kutasi (24/18), Medve (9), Soós (23/6), Kováts R. (2), Fülöp (4). Csere: Bíró (6), Kovács S. (2), Márkus (8). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

Factum Sport Debrecen: Kaluha (10/6), Singletary (7/3), Langford (20/3), Mondzinger (4), Mekongo (23). Csere: Tóth G. (14/9), Boros (12/9), Balogh A. (-), Kovács I. (-), Varga A. (3/3), Máté M. (-). Vezetőedző: Mika Turunen.

Az eredmény alakulása:
3. perc: 2-4, 7. perc: 14-21, 17. perc: 28-36, 18. perc: 30-38, 23. perc: 41-51, 27. perc: 55-55, 33. perc: 63-76, 37. perc: 65-85. Kipontozódott: Fülöp (a 35. percben), illetve Singletary (a 36. percben).