Nem teljes kerettel érkezett Dunaújvárosba a FINO, Hoboth Ákos betegség, Laszczik Iván munkahelyi elfoglaltság miatt nem tartott az együttessel. Ezúttal két helyen változtatott a Humenne elleni győztes csapaton a szakmai stáb, Gergye Roland és Schulcz István kapott helyet a kezdőcsapatban.

Jól kezdte a találkozót a vendég együttes, és elsősorban Schulcz révén, illetve a remek blokkoknak köszönhetően a második technikai időnél már hat ponttal járt előbb mint a Dunaújváros. A hazaiak mestere cserélt feladó poszton, és a rutinos Tomanóczyt is pályára küldte. Ekkor érthetetlen megtorpanás következett a címvédő játékában, és kénytelen volt Kántor Sándor vezetőedző időt kérni. Ismét megrázta magát a Kaposvár, és végül Gergye remek ütésével sikerült pontot tenni az első játszma végére.

A házigazda kezdte jobban a második felvonást, de ehhez kellett az is, hogy nagyon sokat hibázott a FINO Kaposvár. Az első technikai szünetnél négypontos dunaújvárosi vezetéssel mehettek pihenőre a csapatok. Sőt 11-6-os hazai vezetésnél a Kaposvárnak kellett időt kérnie, de ezt  három ponttal később  dunaújvárosi időkérés követte. Sikerült megfordítani a szettet Bagicséknak, de a végén még zárkózott a tavalyi bronzérmes, azonban az újabb szett győzelmet nem tudták megakadályozni.

Fej-fej mellett haladtak a harmadik játszma elején a csapatok. A Kaposvárban Deák játszott ekkor a libero poszton, Nagy József helyett pedig Csoma Krisztián kapott lehetőséget. A házigazdáknál pedig Dávid Csanád váltotta Hatvany Attilát. Jól tartotta magát a lelkesen játszó Dunaferr, de egy-két ponttal mindig a vendégek jártak előrébb. Látványos labdameneteket láthatott a dunaújvárosi közönség, Kaszapék pedig továbbra is tartották előnyüket.

Nem született meglepetés Dunaújvárosban, ami a két csapat kaposvári mérkőzését mindenképpen érdekes, hiszen idegenben szettet nyert a Dunaferr, erre azonban most esélyt sem adott a FINO Kaposvár.

Duneferr SE – FINO Kaposvár 0-3, (-21, -23, 23)

Dunaferr SE: Szabó B., Lukács A:, Hatvany A., Tóth A., Bokor E., Dávid Cs., csere: Pápai P. (lbero), Tomanóczy T., Szűcs Á., edző: Ruffing Péter

FINO Kaposvár: Szabó A., Nagy J., Schulcz I., Gergye R., Bagics B., Kaszap T., csere: Dömötör L. (libero), Deák M. (libero), Csoma K.,  vezetőedző: Kántor Sándor, edző: Horváth Dániel

Az eredmény alakulása. I. szett: 4-4, 8-4, 8-13, 10-16, 15-20, 18-23, 21-25. II. szett: 4-3, 7-3, 8-4, 11-6, 12-9, 13-12, 15-16, 16-20, 20-22, 22-23, 23-25. III. szett: 2-2, 4-4, 7-8, 9-12, 12-14, 14-16, 17-20, 20-22, 22-23, 23-25