A nyolcaddöntő első, szegedi összecsapásán összesedett 16 pontos hátrány tudatában vágott neki a visszavágónak a Kaposvári KK, amely nélkülözte a bokasérüléssel bajlódó Kováts Róbertet, valamint a betegséggel küzdő Medve Mátét is. A korábbi hírekkel ellentétben szerencsére Kovács Soma orra mégsem tört el, így ő ott lehetett társai között. A még mindig betegeskedő amerikai Daniel Wernerrel átöltözött ugyan, de volt bevethető.

A találkozót napjaink egyik legjobb magyar kosárlabdázója – a jelenleg a spanyol másodosztályban érdekelt Burgos játékosa – Lóránt Péter is a helyszínen tekintette meg, aki kihasználva a bajnoki szünetet meglátogatta a kaposváriaknál szereplő barátait.

A tartalékos hazaiaknál először kezdőként pályára lépő Fülöp Gábor azonnal kosárral mutatkozott be, de az eladott labdák miatt nem tudott előnyt kiharcolni a Kaposvár. Mindkét oldalon sok dobás maradt ki, de néhány perc elteltével a jobban védekező hazaiak már egyre jobban eltávolodtak az ellenféltől. A negyed végére csaknem ledolgozta hátrányát a somogyi együttes.

A folytatásban a reklamáló McKenzie kapott technikait, aki ezzel a kipontozódás szélére került és le is ültette őt edzője. Keményebb játékre váltott a Szeged, Dukics és Tanács pontjaival fel is zárkóztak, ráadásul utóbbi pontjaival 31–29-re már vezettek is. A játékvezetők kezéből kicsúszott a meccs, Fekete edző két technikait is kapott reklamálásért és el kellett hagynia a termet.

Tanács négy büntetőjével, majd Molnár M., triplájával már tíz ponttal lépett meg a Szeged. A hajrában legalább a győzelemért becsületesen küzdött a Kaposvár, de végére kettő pontot megőrzött előnyéből a Szeged.

Továbbjutott a Szeged kettős győzelemmel.

Kaposvári KK–Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák 84–86 (22–8, 12–36, 28–22, 22–20)
Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 200 néző. Vezette: Kiss L., Vétek F., Szabó G.

Kaposvári KK: J. Wilson (21/6), Kutasi (5/3), Soós (17/6), Fülöp (9), Cunningham (23). Csere: Márkus (7/6), Kovács S. (2). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák: Drahos (2), Rubin (16/3), Nyilas (4), Dukics (24/9), McKenzie (7). Csere: Tanács (13/3), Molnár M. (14/9), Vida (6). Vezetőedző: Fodor Péter.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 4–4, 7. perc: 11–6, 12. perc: 25–13, 17. perc: 29–28, 23. perc: 40–46, 27. perc: 52–58, 32. perc: 67–69, 37. perc: 78–76.

Kipontozódott: Márkus (36. percben), illetve McKenzie (a 38. percben), Dukics (a 40. percben). Jók: Cunningham, illetve Dukics.

Forrás: delfinek.hu

Címkék: Magyar Kupa, Szeged, kosárlabda, KKK, sport, Kaposvár