Sokan még a szilveszteri sebeket nyalogatták, amikor is a kaposvári csapat már Bécsben lépett pályára. A korai évkezdetnek megfelelően 31-én még egy erősítő edzésen, másodikán délután és harmadikán reggel pedig már a teremben gyakoroltak Hobothék.

Az első két pontot még a magyar bajnok szerezte de aztán a hazaiak játszottak pontosabban, így az első technikai szünetnél három ponttal vezettek.  14-nél sikerült utolérni az ellenfelet, sőt a második kis szünetre már kaposvári vezetéssel mehettek a csapatok. Tartotta előnyét a vendégcsapat, elsősorban a feljavuló szerváknak és védekezésnek köszönhetően, és 21-17-nél már a második idejét kellett kikérnie a Bécs edzőjének. Ezzel sem sikerült megtörni Schulczék lendületét, és végül a remekül játszó Nagy József ász-értékű nyitásával megnyerte a nyitójátszmát a Kaposvár.

Sok hibával kezdték a második felvonást Hobothék, és 10-6-nál kikérte első idejét a mérkőzésen a magyar pad. Sajnos, nagyon úgy tűnt, hogy megtalálta a ritmust az osztrák csapat, hiszen már 15-9-re is vezetett. Mintha nem is a FINO nyerte volna az első játszmát, olyan bátortalan játékot produkáltak Csomáék, aztán éppen a center két blokkjával sikerült három pontra zárkózni. De hiába volt a feltámadás, csak kozmetikázni sikerült az eredményt.

A harmadik játékrész elején Németh váltotta Schulczot és ez fel is rázta egy kicsit a magyar együttest, és elhúzott két ponttal a szett elején, amiből egy megmaradt az első technikai időre. A koreográfia továbbra sem változott, akkor volt esélye meglépni ellenfelétől Bagicséknak, ha jól szerváltak, egyébként könyörtelenül visszatámadott a Bécs. A második szünetnél két pontos volt a magyar előny, sőt Németh blokkjával már három. A szett végén zárkózott a Bécs, de végül behúzta a második szettet a FINO.

Lecserélte feladóját a hazaiak mestere, de nem sokat változott a játék képe, továbbra is Némethék  játszottak pontosabban és eredményesebben, így már 5-1-es vendégvezetésnél újabb osztrák csere következett, sőt 7-1-nél időkérés is. A magyar bajnoknak sikerült fenntartani a figyelmét, és ennek meg is lett az eredménye, a játék minden elemében magas színvonalat sikerült produkálni. 20-12-nél még időt kért a Bécs, de már nem tudta megakadályozni a Kaposvár szett és mérkőzésgyőzelmét.

Javuló játékkal és győzelemmel kezdte  az új évet a FINO Kaposvár. Nagy szükség volt a erre a sikerre, hiszen elég hosszú vereségsorozat ért véget.

A folytatásban a Közép-európai Liga küzdelmei mellett a magyar bajnokságban és a Magyar Kupában is pályára lép majd a Kaposvár.

hotVolleys Wien – Fino Kaposvár  1-3 (-20, 19, -21, -16)

Budocenter, Bécs, 400 néző. V.: Schimpl, Viktorini-Lisa (szlovákok).

hotVolles: Binder (1), Wohlfahrtstatter (10), Laimer (12), Togan (13), Nemec (11), Frühbauer (10), csere: Kroiss (libero), Trötmann (1),Kamenica (3), Ringseis, edző: Zoran Nikolic

FINO Kaposvár: Kaszap (9), Csoma (11), Schulcz (12), Nagy (15), Hoboth (7), Bagics (9), csere: Dömötör (libero), Németh (11), edző:  Kántor Sándor

Az eredmény alakulása. 1. szett: 0-2, 2-2, 6-4, 8-5, 11-8,13-10, 14-16, 15-18, 17-20, 20-23, 20-25 (24 perc). 2. szett: 0-1, 4-2, 7-5, 10-6, 11-8, 14-9, 16-12, 19-15, 21-17, 23-18, 25-19 (26 perc). 3. szett: 2-1, 3-3, 3-5, 5-5, 7-8, 9-11, 11-13, 14-15, 16-19, 17-21, 21-25 (27 perc). 4.       szett: 0-2, 1-5, 4-8, 7-10, 11-13, 11-16, 12-19, 14-20, 16-23, 16-25 (23 perc)

Az online közvetítésünket erre a linkre kattintva elolvashatja.