Az alapszakasz első körében 0-2-ről fordítva nyert Egerben 3:2 arányban a BITT. A kaposvári lányok a 12. forduló mérkőzésén nem titkoltan nyugodtabb, kevésbé izgalmas találkozóra számítottak, és nem is kellett csalódniuk.

Az első szettben végig a hazaiak irányították a játékot. Pálfyék többször elhúztak ellenfelüktől, de az egriek mindig felzárkóztak, 19:19-nél pedig be is fogták ellenfelüket. A végjátékban már egyértelmű volt a helyzet: a határozottabb kaposváriak Horváth Petra és Balajcza Barbara szép sáncával bebiztosították sikerüket (25:21).

A térfélcsere után sem változott a helyzet: az első pontot ugyan még a vendégek szerezték, erre azonban öttel válaszolt a BITT, és már nem is engedte igazán közel magához a négy közé jutásért küzdő hevesi lányokat. A második technikai szünetben már 16:9 volt az állás, és a csereként beállt somogyi lányok is hozzátették a részüket a játékhoz. A 25:21-es végeredményt Szombathelyi Szandra alakította ki egy kemény és pontos ütéssel.

Álmosan kezdődött a harmadik játékrész, és eleinte a vendégek jártak előrébb a pontgyűjtésben, aztán helyreállt a rend. Ihász Dóra ász-nyitásaival és Kondor Gabriella pontjával már hét ponttal ellépett a BITT, és ezt a hátrányt már nem tudta ledolgozni az Agria RC. Kondor Gabriella meccslabdához juttatta csapatát, Izsák hosszú ütése pedig pontot tett a bő egyórás küzdelem végére.

BITT Kaposvár – AVE Agria RC Eger 3:0 (21, 21, 16)

Kaposvár, 150 néző. V.: Mezőffy, Prukner.

Kaposvár: Pálfy 1, Balajcza 12, Rák 10, Horváth P. 6, Pintér Zs., Harmath 7. Csere: Horváth Zs. (libero), Szombathelyi Sz. 6, Kondor G. 3, Ihász 3, Győrbíró 1, Császár. Vezetőedző: Halász Márta.

Eger: Hajdú 1, Izsák 7, Imreh 10, Dancs 2, Róth 8, Petrás 8. Csere: Répánszki (libero), Kolman 2. Vezetőedző: Juhászné Tóth Mária.

A mérkőzés alakulása. I. játszma: 8:4, 16:14, 19:19, 23:20, 24:21. II. játszma: 0:1, 5:10, 8:4, 16:9, 21:19, 24:21. III. játszma: 0:1, 3:4, 6:4, 8:6, 14:7, 14:11, 19:12, 21:16, 24:16.