Mindkét együttesben akadtak sérült vagy beteg kosárlabdázók, a körmendieknél végül csak az épp Kaposvárról odaigazoló Dávid Gergely, valamint Fodor Gergely sem tudott játszani. A hazai oldalon végül mindenki vállalta a meccset. Az első percekben kiválóan tartotta magát a bátran kezdő hazai együttes. Az amerikai Werner triplával mutatkozott be, de nem sokat késett Moore válasza sem. A hatodik percben pályára került az ezúttal volt csapata ellen küzdő Kutasi is, akit előbb betakartak ugyan, de a következő akcióból már három pontot szerzett. Az elmaradó védőlepattanók miatt nem tudott vezetést kicsikarni a somogyi alakulat, a remeklő Bell pedig rendre pontokkal büntetett. A második negyed nyitányán Németh is beköszönt a sarokból, de J. Wilson sem maradt adós. Az amerikai irányító többször is mattolta a komplett körmendi védelmet. Időkérés után javítottak a vendégek és Ferencz tripláival két pontos előnnyel zárták a játékrészt. Cunningham kosarával vette át a vezetést a Kaposvár, a néhány pontos hátrányt azonban könnyen ledolgozták Némethék. A záró szakaszra négy egységnyi előnnyel fordulhatott a védekezésén szigorító Körmend, de ekkor Cunningham újra aktivizálta magát. Egymaga cipelte hátán csapatát, a végjátékban többször hibáztak a kaposváriak, de a Wilson, Cunningham duó ismét visszahozta a győzelmi esélyt, ám végül hosszabbítás következett. A ráadásban ki más, mint Németh villant újra, a triplája után mindent megpróbáltak a kiválóan küzdő kaposváriak, ám Moore büntetői végül a vasiak diadalát jelentették.

Fekete Ádám: – Nagyot küzdöttünk és egy pillanatig sem adtuk fel. A hosszabbításban azonban nem voltunk elég türelmesek. Megpróbálunk emelt fejjel továbbmenni.

Sabáli Balázs: – Vért izzadtunk ezért a győzelemért. Előre tudtuk, hogy nehéz meccs lesz, de helyenként mi tettük magunknak nehézzé. Mindkét csapat nyerhetett volna, szerencsére ez nekünk sikerült.

A junior mérkőzésen:

Kaposvári KK–MJUS-Fortress Körmend 76–80 (21–17, 23–24, 20–22, 12–17)

Legjobb kaposvári dobók: Fonai (26), Bíró (15), Papp (10/6).

Kaposvári KK–MJUS-Fortress Körmend 94–95 (22–23, 22–23, 16–18, 16–12, 18–19)

Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 500 néző. Vezette: Ádám J. Kiss L. Vétek F.

Kaposvári KK: J. Wilson (23/9), Medve (2), Soós (5/3), Werner (17/6), Cunningham (36/6). Csere: Kováts R. (2), Kutasi (9/3), Márkus (-), Fülöp (-). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

MJUS-Fortress Körmend: Moore (33/6), Németh I. (12/6), Ferencz (6/6), Bell (23), Dies (15). Csere: Boldizsár (-), Trummer (4), Ruják (2), Hegedűs (-). Vezetőedző: Sabáli Balázs. Edző: Hencsey Tamás.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 7–6, 8. perc: 17–17, 12. perc: 27–28, 18. perc: 40–41, 23. perc: 50–46, 28. perc: 58–59, 32. perc: 61–66, 37. perc: 69–69, 43. perc: 79–83. Kipontozódott: Cunningham (a 45. percben). Jók: Cunningham, Werner, Wilson, illetve Bell, Moore, Dies.