Megszerezte első győzelmét a Kaposvári KK a férfi kosárlabda élvonalban. A somogyiak az újonc Szegedet fogadták, és elsősorban a 43 pontig jutó Wilson remeklésének köszönhetően 74:67 arányban jobbnak bizonyultak

Kutasi büntetőjével kezdte a pontgyártást az első győzelméért küzdő Kaposvár, majd Soós ziccerével és Wilson triplájával már 6-0-ra vezetett. Szegedi időkérést követően Wilson újra betalált távolról, majd a negyedik perc vége táján McKenzie révén a szegediek is megszerezték első pontjaikat. A különbség kétszer is tíz pontra nőtt a két csapat között (16-6, 20-10), ám a negyed hajrájában feljött a Szeged.

A folytatásban a hazai oldalon Wilson szinte hibátlanul dobott, szünetig 13 kísérletéből 12 jó volt! A hat triplával szerzett 28 pontja sem volt elég azonban a jelentősebb hazai előnyhöz, a nagyszünetben 37:34 volt az állás.

A harmadik negyed elejét is átaludta vendégcsapat. 47-38-as KKK vezetést követően a hatodik perc végére viszont újra sikerült felzárkózniuk, majd az egyre inkább magára találó Nyilas második triplájával a vezetést is átvették (51-52). Drahos hármasa jelezte, hogy nagy csata várható a záró negyedben. Így is lett, végig fej-fej mellett haladt a két együttes, jobbára hazai előnnyel. A vendégek mindent elkövettek, hogy Josh Wilsont kikapcsolják a játékból, de ezúttal hiába. A KKK irányítója 43 ponttal zárta a találkozót, 24 dobásából 20 kosárral oroszlánrészt vállalva csapata első győzelméből.

Kaposvári KK - Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák 74-67 (22-18, 15-16, 17-19, 20-14)

Kaposvári Városi Sportcsarnok, 300 néző. V.: Cziffra Cs., Szilas Gy., Gorka Sz. (Toók)

Kaposvár: J. WILSON 43/21, Kutasi 3, Soós 12/6, Kováts -, CUNNINGHAM 14. Csere: Fülöp -, Medve 2, Kovács -.

Szeged: Drahos 5/3, Rubin 8, Kiss Zs. 7/3, Djukics 3/3, McKENZIE 23. Csere: Molnár M. 1, Vida 2, Nyilas 11/6, Tanács 7/3.