Az Olaj rajtolt jobban, így Fekete Ádám hamar visszahívhatta csapatát. Az alföldiek sokkal gyorsabban játszottak és a védekezésben szerzett labdákat rendre újabb pontokra váltották. A negyed zárásakor már 13–27 állt az eredményjelzőn. Az első játékrész után a klub felhívásának eleget téve repültek a plüssállatok a játéktérre. A kolontári vörösiszap-katasztrófa károsultjait ezáltal segítették a meccsre kilátogató szurkolók, beleértve a szolnoki drukkereket is. Az adományokat a Máltai Szeretetszolgálat juttatja el a rászoruló gyermekekhez.

Horváth Ákos két gyors triplája után gyakorlatilag már a 12. percben eldőlt a meccs. A 33–13-as szolnoki vezetésnél újabb időt kért Fekete Ádám, de a játék képe eztán sem sokat változott. A szolnokiak nagyon agresszív, határozott védekezése miatt csak elvétve jutottak tiszta dobóhelyzethez a kaposváriak. Soós, Cunningham és Medve triplái ugyan kozmetikázták a különbséget, de még ezzel sem jutott látótávolságon belülre a Kaposvár. A harmadik negyed bosszantó figyelmetlenségei miatt nem sikerült tovább zárkózni, a négy perces kosárcsendet Kutasi triplája törte meg. A 34. percben a kaposvári kispaddal konfliktusba kerülő Clark ellen ítéltek technikait, ám ez már nem osztott, nem szorzott. Biztosan és teljesen megérdemelten nyert a Szolnok.

Fekete Ádám: – Bár készültünk a Szolnok erős első negyedére, nem tudtuk megakadályozni, hogy nagyobb előnyt szerezzenek.Utána futottunk az eredmény után, de ezúttal nem vesztette el tartását a csapat.

Pór Péter: – Jó kezdésünknek és hosszabb cserepadunknak köszönhetjük a győzelmet a szívósan küzdő Kaposvár ellen. A végjátékban már kissé fegyelmezetlenek voltunk.

A junior mérkőzésen: Kaposvári KK–Szolnoki Olaj KK 84–66 (27–6, 24–20, 21–12, 12–28). Legjobb kaposvári dobók: Kovács S. (20/9), Mihalics (14), Tóth M. (10), Orosz (10).

Kaposvári KK–Szolnoki Olaj KK 58–73 (13–27, 19–22, 11–18, 15–6)

Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 500 néző. Vezette: Bodnár P., Kapitány G., Szabó G.

Kaposvári KK: Wilson (9), Medve (4), Soós (8/6), Kováts (2), Cunningham (17/3). Csere: Kutasi (12/9), Fülöp (-), Bíró (2), Márkus (4). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

Szolnoki Olaj KK: Trotter (16/3), Horváth Á. (17/9), Budimir (4), Clark (16/3), Trepák (8). Csere: Fodor M. (5/3), Grebenár (4), Szabó P. (3/3). Szakmai igazgató: Pór Péter.

Az eredmény alakulása: 2. perc: 0–6, 6. perc: 9–12, 12. perc: 13–33, 18. perc: 25–47, 24. perc: 32–53, 28. perc: 41–62, 34. perc: 51–71, 37. perc: 52–71. Jók: a kaposváriaknál nem akadt kiemelkedő teljesítmény, illetve Trotter, Clark, Horváth Á.