A Ferencváros az újpesti kínos zakó után aktívabban kezdett, mint a forduló előtt még nyeretlen ellenfele, és a 11. percben Rósa távoli bombáját kellett hárítania Molnár kapusnak. A Fradi szinte folyamatosan támadt, a túloldalon pedig egy-egy lehetősége adódott a támadósorban érezhetően megerősödött somogyi együttesnek. Sowunmi helyzeténél Ranilovicnak kellett mentenie, aztán a 42. percben meglepetésre összejött a vezető gól is. Homma furcsán eltalált, megpattanó lövése után a hazai kapuba került a labda. 0-1.

A szünet után is a Fradi támadott többet. A 68. percben Pölöskey nem tudta kapuba juttatni Rósa labdáját, a Siófok pedig – ilyen a futball – büntetett. Egy percre rá Sowunmi fejjel talált a kapuba 0-2. Gyorsan jött a hazai válasz, a túloldalon Schembri közelről helyezett a hálóba 1-2.

Az utolsó húsz percben lényegében egykapuzott a Prukner-legénység, de Csizmadia szabadrúgása és Junior nagy lövése is elkerülte a Balaton-parti kaput. A siófokiak nagy meglepetésre éppen az Üllői úton szerezték meg első bajnoki sikerüket

„Görcsben volt a csapat, és azt hiszem, ezt lehetett is látni – értékelte a mérkőzést Prukner László, a Ferencváros vezetőedzője. – Nem mertük levenni a labdákat, nem sikerültek a passzok, mert az egész csapat remegett. Az Újpest elleni meccs óta hatalmas rajtunk a lélektani nyomás, és ezt nem viseltük jól. Ehhez jött, hogy két olyan szerencsétlen gólt kaptunk, amelyeket csak ilyen lelkiállapotban kaphat egy együttes. Úgy vélem, hogy lelkileg kell feldolgoznunk a történteket, és ha ez sikerül, akkor visszatérhetünk oda, ahol az előző fordulókban voltunk. Ezek a srácok nem felejtettek el futballozni."

„Elismerem, kettő nulla után már nem lettem volna elégedett a döntetlennel – mondta  Mihalecz István, a Siófok vezetőedzője. – Lélektanilag jó pillanatban érkeztünk az Üllői útra, mert a hazaiak még nem dolgozták fel a múlt heti kudarcot. Készültünk is erre, és látható volt, hogy az idő múlásával egyre türelmetlenebbek lettek a hazaiak. Az első tizenöt-húsz percben a mi játékunkon is érződött az idegesség, hiszen az első győzelmünkre hajtottunk. Gratulálok a csapatomnak.”

Hiába fogadkoztak tehát a találkozó előtt a ferencvárosi játékosok, és hiába kérte Prukner László vezetőedző a szurkolókat, hogy biztatásukkal segítsék csapatukat kikászálódni a gödörből, az Újpest elleni 0–6 után alig háromezer néző foglalt helyet a Siófok ellen a lelátón, a B-közép például egyáltalán nem jelent meg. A találkozó után a hazai hívek kisebb csoportja a székház elé vonult, és számon kérte a teljesítményt. A rendőrök felsorakoztak az épület és a szurkolók közé, de nem történt összecsapás

Soproni Liga, 7. forduló:

Ferencváros - Siófok 1-2 (0-1)

Albert-stadion, 3000 néző. V.: Németh Á.

Ferencváros: Ranilovic - Balog, Csizmadia, Junior - Abdi (Kulcsár, 66.), Maróti, Rósa D., Józsi (Rodenbücher, a szünetben), Tóth B. (Pölöskey, 66.) - Andrezinho - Schembri

Siófok: Molnár P. - Mogyorósi, Graszl, Fehér Zs., Novák A. - Lukács (Piller, 87.), Kecskés (Ludánszki, 61.), Tusori, Ivancsics (Ribeiro, 71.) - Homma, Sowunmi

Gólszerzők: Schembri (71.), illetve Homma (42.), Sowunmi (69.)
Sárga lap: Rósa D. (82.), Junior (90.), illetve Sowunmi (19.), Kecskés (25.)

Ez azt jelenti, hogy bár kikapott a Rákóczi a Pakstól hazai pályán megtartotta második helyét az NB I tabelláján.