Szombaton délben minden úgy indult, hogy itt bizony bajnokot avatnak majd… A papírforma, a finálé állása, a hazai pálya előnye és az elmúlt évek krónikája egyaránt a kaposváriak mellett szólt, egyedül a kecskemétiek gondolták úgy, hogy megpróbálnak csodát tenni. Erre a találkozóra nem szedtek belépőt, így csaknem ötszázan várták a kezdést, és klasszis-sportolók is helyet foglaltak a nézőtéren. Olimpiai ezüstérmes úszónk, Gyurta Dániel nem is titkolta, hogy a Diamantnak szurkol.

Az első szett ehhez képest egészen rosszul alakult a címvédő szempontjából. A vendégek már az elején megnyugtató előnyhöz jutottak, a kaposváriak pedig csak futottak az eredmény után. Úgy tűnt, a Diamant játékosai már a kezdés előtt elhitték, hogy zsebben az aranyérem, és nem összpontosítottak eléggé a pályán. (21:25)

Nézze meg a vezetőedzők értékelését a mérkőzésről

A térfélcsere után megint csak elhúzott a vendéggárda 6:1-re, ezúttal azonban sikerrel eredt riválisa nyomába a Diamant. 18:18 után jöttek a legfeszültebb percek: felváltva estek a pontok, és csak a ráadásban dőlt el a játszma sorsa. Nagy József remek sáncával már 28:27-re vezetett a Diamant, de ez sem volt elég a diadalhoz. Az elnyűhetetlen Tóth II. Gábor kétszer is pontosan támadott, majd Dorcsák használta ki a somogyiak nyitásfogadási hibáját, és ezzel már 2-0-és előnyre tett szert a Kalo-Méh Kaposváron (28:30).

Amilyen szoros, kiélezett volt a második játékrész, annyira egyoldalú küzdelmet hozott a harmadik játszma. A felpörgő kaposváriak a szett derekán már nyolc ponttal is vezettek, a vendégcsapatban pedig vállsérülést szenvedett és ki is szállt a játékból a kulcsember, Tóth II. Gábor. A Diamant simán nyerte a játszmát, és a hazai közönség ekkor már abban bízott, hogy sínre kerül a csapat, és összejön a bravúr. (25:15).

Sajnos, ezen a délutánon csalódniuk kellett. Kaposvári pontok helyett a kecskemétiek kezdtek el gyűjtögetni, és a csereként beállt Rapi Róbert parádés megmozdulásokkal hozta tűzbe a társakat. Gyurkó Sándor fiai 17:10-es vezetésük birtokában megtorpantak, a Diamant pedig szívós játékkal előbb egyenlített, majd Kántor Sándor ütésével a vezetést is átvette (21:20). A Kecskemét röplabdázóiban még ezután is maradt annyi erő, hogy újra a maguk javára fordítsák az eredményt! Előbb Dorcsák nyitott egy ászt, aztán Somodi meccslabdához juttatta együttesét. Nemsokára kezdődhetett az örömtánc: a somogyiak sokadik bosszantó nyitásfogadási hibáját Csala Bernát használta ki, és ezzel nem csak a szettet, hanem a mérkőzést is megnyerte a Kalo-Méh (23:25).

Döbbent csend fogadta a nézőtéren a végeredményt, a kaposváriak ugyanis nem erre számítottak. A szombati produkció alapján azonban megérdemelten nyertek az alföldiek. A döntőnek nincs még vége, kedden 18 órakor Kecskeméten folytatódik a harc az aranyéremért.

Diamant Kaposvár – Kalo-Méh Kecskemét 1:3 (-21, -28, 15, -23)
Kaposvár, 500 néző. V.. Hóbor, Szabó P.
Kaposvár: Koch 3, Skorics 7, Nagy J. 10, Németh F. 21, Kántor 14, Nagy J. 10. Csere: Dömötör (libero), Laszczik, Hoboth 5, Kaszap. Vezetőedző: Zarka Péter.
Kecskemét: Tóth I G. 3, Bagics 14, Dorcsák 7, Tóth II. G. 13, Csala 6, Somodi 8. Csere: Szabó T. (liberó), Rapi 9, Melicher, Kása, Jantovics, Farkas P. Vezetőedző: Gyurkó Sándor.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 1:1, 1:6, 4:8, 7:11, 10:15, 15:21, 17:21, 19:24, 21:24. II. játszma: 1:1, 1:6, 3:8, 5:10, 8:13, 10:13, 12:14, 12:16, 18:18, 20:20, 21:23, 22:24, 24:24, 26:26, 28:28, 28:29. III. játszma: 2:0, 2:3, 6:4, 8:5, 12:8, 15:10, 18:11, 22:13, 24:15. IV. játszma: 0:2, 3:3, 3:6, 4:8, 8:13, 10:17, 14:17, 17:20, 21:20, 23:23, 23:24.