A negyeddöntő hétfői első mérkőzésén nehezen lendült játékba a kupagyőztes Diamant, de így sem maradt el a magabiztos 3:0 arányú siker. Zarka Péter vezetőedző a lefújás után azt nyilatkozta: valamivel könnyebb meccsre és újabb győzelemre számít a Tisza-partján. Nos, a fiúk igazolták a szakvezető várakozásait, és nem adtak esélyt a szebb napokat is látott Szegednek.

A szerda esti találkozón nem lépett pályára a somogyi együttesben Kántor, Kovács, Koch, Németh, Laszczik és Szabó sem, a többiek viszont az elvárásoknak megfelelően teljesítettek. A hazaiak az első szettben szerezték a legtöbb pontot, amikor szám szerint 21-ig jutottak. A második játszmát 25:20, a harmadikat pedig 25:18 arányban nyerte a Diamant, így besöpörte az újabb sikert.

A kaposváriak a március 18-án kezdődő elődöntőben a Veszprém - Kazincbarcika párharc győztesével találkoznak.

HPQ Szegedi RSE-Diamant Kaposvár 0-3  (-21, -20, -18)
Szeged, 300 néző. V.: Csikós, Nagy L.

Szeged: Bitó 1, Petheő 4, Bokor G. 9, Maksa 10, Urfi 3, Csányi 12. Csere: Filius (liberó), Bondor 1, Babanyecz 1. Játékos-edző: Strezeneczky Gyula.
Diamant: Kaszap 4, Skorics 11, Csoma 3, Schulcz 15, Hoboth 9, Nagy J. 10. Csere: Dömötör (liberó), Bánhegyi 1. Vezetőedző: Zarka Péter.

A további eredmények:

Dág KSE-Kalo-MÉH Kecskeméti SE 1-3 (-18, -19, 23, -20) A párharcot a Kecskemét nyerte 2-0-ra.

MAFC BME-Mapei-Dunaferr SE 0-3 (-23, -18, -21) A párharcot a Dunaferr nyerte 2-0-ra.

Vegyész RC Kazincbarcika-Veszprém RC 0-3 (-22, -23, -21). A párharc állása 1-1.