Huszáros hajrával nyert Salgótarjánban a Kaposvári KK a férfi kosárlabda élvonal hétvégi fordulójában.

Gyors triplaváltással indult a találkozó, és a folytatásban is felváltva estek a kosarak. Mindkét csapatnak nagyon kellett a győzelem, ennek megfelelően szoros, kemény csata folyt a pályán. A KKK egy ponttal nyerte az első negyedet, és a folytatásban is egy picivel előrébb járt ellenfelénél. A második félidő négypontos vendégvezetésről indult, de a jól összpontosító hazaiak előbb ledolgozták hátrányukat, majd a vezetést is átvették. A záró tízpercre előnnyel fordulhatott az újonc, de jött Vojvoda Dávid, és hárompontos kosaraival meghozta a fordulatot. A kaposváriak ezután sikerrel őrizték előnyüket, és igen fontos győzelmet arattak a Salgótarján otthonában. A Kaposvári KK 79:67 arányban bizonyult jobbnak, és ez már a nyolcadik sikere volt a bajnokságban.

Salgótarjáni KK–Kaposvári KK 67–79 (16–17, 20–23, 21–13, 10–26)

Salgótarján, Városi Sportcsarnok, 700 néző. Vezette: Valovics, Gorka, Balogh Gy.

Salgótarjáni KSE: Sebők (8), Sirutavicius (17/9), Gorszkij (9), Vavra A. (9), Balikó (-). Csere: Hartvich (17), Gaál (7), Szabó Z. (-). Vezetőedző: Walke Károly. Edző: Dániel Tamás.

Kaposvári KK: Ceskovic (7/3), Vojvoda (28/24), Welton (12/3), Hendlein (15), Dávid (13/6). Csere: Soós (-), Orosz (-), Kiss K. (4), Kováts R. (-). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 5–3, 7. perc: 7–8, 12. perc: 16–19, 17. perc: 28–33, 22. perc: 40–40, 27. perc: 51–49, 33. perc: 61–55, 37. perc: 61–68. Kipontozódott: Gorszkij (a 39. percben). Jók: Hartvich, Sirutavicius, illetve Vojvoda, Hendlein, Welton, Dávid.