Új, parti szűrésű törpe csápos kút épült Barcsnál a Dráva mellett. A víz onnan már új vezetéken jut el a barcsi vízműtelepre, a már megtisztított vizet pedig távvezetéken juttatják el a barcsi, a babócsai, a bolhói, a komlósdi, a péterhidai és a somogyaracsi fogyasztókhoz.

A drávagárdonyi vízműnél pedig olyan komplex vízkezelő-berendezést helyeztek üzembe, amely a helyi kút vas-mangán-, arzén- és ammóniumtartalmát csökkenti az előírt mértékre. Onnan Drávagárdony, Drávatamási és Kastélyosdombó lakói kapják a vizet. Ehhez hasonló elven működő vízkezelő-berendezést telepítettek Rinyaszentkirályra is.

A munkálatok nagyságát mutatja, hogy csak Barcson 130 csomópontot cseréltek ki, és 130 kilométernyi ivóvízhálózatot mostak át. A három újonnan megépült víztisztító műből a legnagyobb a barcsi, amely naponta 3700 köbméter vizet tisztít meg.

A most lezárult beruházással megszűnhetnek a víz minőségét kifogásoló panaszok. Legutóbb ez év nyarán volt kritikus a helyzet a térségben, amikor Barcsra és két szomszédos településre három héten át lajtos kocsival hordták a vizet, mivel baktériumfertőzöttség miatt a vezetékes víz ihatatlan volt.

A most befejeződött ivóvízminőség-javító beruházás az Európai Unió 90 százalékos támogatásával, nettó másfélmilliárd forintból valósult meg - írta az MTI-hez eljuttatott közleményében a Barcs és Térsége Ivóvízminőség-javító Társulás.

Címkék: ivóvíz, Dráva, Barcs, gazdaság