A kaposvári cukorgyár vezetői szerint a folyamatos megújúlás tette lehetővé, hogy versenyképes maradjon a gyár az európai piacon - mint ismeretes, az elmúlt időszakban az összes többi magyar cukorgyárat, szám szerint tizenegyet, bezárták.

- A mai viszonyok között állandó költségcsökentésre van szükség. Ennek egyik formája, hogy azokat a melléktermékeket gazdaságosan tudjuk hasznosítani, feldolgozni, amelekből nagyobb bevételt lehet szerezni - mondta el a Kapospontnak Szeles Zoltán, a Magyar Cukor Zrt. operatív igazgatója.

A költségeket a jövőben akár a jelenlegi egyharmadára is csökkenthetik, mégpedig a biogázüzem fejlesztésével: 2013-ra a világon egyedülálló módon energiafüggetlenné kívánnak válni. Ezen felül minél előbb szeretnének bekapcsolódni a nyerscukor-finomításba is. Ennek érdekében új finomító építését tervezik, mellyel a jelenlegi 105 ezer tonna termelésüket akár meg is duplázhatják.

Cukorgyár


- A nagyobb cukorkibocsátáshoz meg kell növelni a tárolótereinket, csomagolókapacitásunkat. Egy újabb silót és egy újabb csomagolóüzemet szeretnénk építeni, melyek természetesen jelentős munkahelyteremtő képességgel is bírnak - hangsúlyozta Hájos László, a kaposvári gyár vezérigazgató-helyettese.
Hozzátette: terveik szerint a követlező években a szabadegyházi kukorica-cukorgyárral együtt a hazai fogyasztást teljes egészében fedezni szeretnék.

cukorgyar


A Magyar Cukor Zrt. az osztrák Agrana cégcsoport tulajdonában van, a konszern Magyarország mellett Csehországban, Szlovákiában, Romániában, Ausztriában és Franciaországban rendelkezik vállalatokkal. A cég honlapján közölt adatok szerint a cukor szegmensből tavaly a holding 700 millió eurós árbevételt ért el, a vállalat teljes árbevétele 2 milliárd euró volt. A világ 25 országában 8000 munkavállalót foglalkoztatnak.

Címkék: finomító, biogáz, Szabadegyháza, cukorgyár, Kaposvár, gazdaság