Naturtex-SZTE-Szedeák - Kaposvári KK2017. Március 26. 11:44

Szurkoljuk ki együtt a felsőházat a csapatnak 18 órától! Hajrá KKK!

• 17:50:49

Nagy szeretettel köszöntjük kedves olvasóinkat!

• 17:51:30

Hamarosan kezdődik a Szeged - Kaposvár találkózó az NB1/A csoportos férfi kosárlabda-bajnokság alapszakaszának utolsó fordulójából.

• 17:52:54

Rengeteg múlik ezen a mérkőzésen a KKK számára. A csapatnak mindenképpen nyernie kell ahhoz, hogy bejusson a legjobb öt közé, azaz a középszakasz felsőházába.

• 17:57:01

Ám nem teljesen ennyire egyszerű a helyzet. A kaposváriak abban az esetben, ha ma nyernek, valamint a Szombathely, vagy a Zalaegerszeg, akik szintén 16-9-es győzelem-vereség mutatóval rendelkeznek, kikap, akkor megvan a legjobb öt. Ha viszont a ZTE és a Falco is nyer, akkor pedig a Szolnok győzelmében kell bízni. A Tisza-partiak a Körmend otthonában játszanak ma, s ha megverik a vasiakat, négyes holtverseny alakul ki a csapatok közt, amiből a Zalaegerszeg jönne ki rosszul, és lecsúszna a hatodik helyre.

• 17:58:32

A számolgatás előtt azonban először le kellene győzni saját otthonában a Szegedet, ami nem lesz egyszerű. Ez ugyanis eddig mindössze három csapatnak sikerült...

• 18:00:54

A játékosok már a pályán, lássuk a főszereplőket!

• 18:01:54

Kaposvári KK

Jó hír, hogy Hendlein Achilles-problémái ellenére vállalta a játékot, és ott van a kezdőben. Mellette Wisseh, Frazier, Cooke és Simms a pályán.

• 18:02:43

NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK

A hazaiak a Sulovic, Boltic, Juhos, Ciric, Lilov ötössel kezdenek.

• 18:03:24

Potyognak a kosarak a találkozó elején, egyelőre 7-5 a Szegednek. A KKK pontjait egytől egyik Cooke szerezte.

• 18:03:52

És a nyolcadikat is Cooke szerzi, második hármasát süllyeszti el az amerikai!!! 7-8.

• 18:05:28

Sulovic közelijével újra előny a Szegednél, 9-8.

• 18:06:43

Lilov kosarával 11-9 a Szegednek.

• 18:07:11

Ráadásul Wisseh oda is ütött neki, így jöhetett még egy büntető is Lilovtól, amit be is dobott. 12-8.

• 18:07:39

Frazier viszont egy ziccerrel közeleb hozza a KKK-t, 12-10.

• 18:08:28

Simms egyenlít Wisseh gólpasszából, 12-12.

• 18:08:55

De Juhos visszaszerzi a vezetést a hazaiaknak. 14-12.

• 18:11:25

Egymás után jönnek a hazai faultok, enek köszönhetően pedig bónuszba is kerülnek a szegediek.

• 18:12:02

Simms mehetett is a büntetővonalhoz, s szerzett aztán két pontot. 14-14.

• 18:15:34

Gyors kosarak a két palánknál, Lilov és Wisseh dobott ziccert, 20-18.

• 18:16:24

Lilov hagyott még ki egy hármast az utolsó másodpercekben, így egy negyed után Szeged - Kaposvár 20-18.

• 18:18:35

Lássuk hogy áll a többi meccs. A Körmend 18-14-re vezet a Szolnok ellen, ami a KKK szempontjából nem túl kedvező. Nincs még vége az elyő negyednek a Szombathely és a ZTE meccsein, de mindkét csapat hátrányban van jelenleg.

• 18:19:03

Wisseh és Ciric kosaraival indul a második negyed, 22-20.

• 18:20:29

Sulovic szerez kosarat a hazaiaknál, 24-20.

• 18:20:49

Majd Sulovic újra betalál, 26-20.

• 18:21:05

Rögtön időt is kér Fekete Ádám.

• 18:22:35

Fodor talál be az időkérést követően, 26-22.

• 18:23:02

Ciric dob hármast, 29-22.

• 18:24:58

Frazier középtávolijára Ciric válaszol, de aztán a túloldalon szerencsére beesett Simms dobása is, 31-26.

• 18:25:29

Frazier ziccerével még közelebb kerül a Szegedhez a KKK, 31-28.

• 18:26:53

Ciric dobott be két büntetőt, 33-28. Ő és Sulovics ketten együtt 19 pontot termeltek eddig.

• 18:28:11

Cooke üt oda Ciricnek tripladobás közben, majd a KKK amerikaija addig reklamált, míg nem kapott egy technikait is.

• 18:30:03

Ciric dobta mind a négy büntetőt, és egyszer sem hibázott. Szerencsére azonban a szegedi labdabirtoklásból utána már nem esett újabb hazai kosár. 37-28.

• 18:31:10

Alig telt el a negyed fele, a KKK pedig már bónuszban van. Boltic mehetett is büntetőzni, nem hibázott egyszer sem, így átlépte a tízet a szegedi vezetés. 39-28.

• 18:31:34

Filipovoc Márkó is dob egy ziccert, 41-28.

• 18:31:45

Jön is Fekete Ádám időkérése.

• 18:32:00

Négy perc még a félidőig.

• 18:33:02

Frazier dobja be a legjobbkor az első hármasát, 41-31.

• 18:33:24

De Filipovics dob egy középtávolit, 43-31.

• 18:34:52

Filipovics dobott be egy büntetőt a kettőből, 44-31.

• 18:35:07

Két és fél perc a nagyszünetig.

• 18:36:16

Fodor közelijére Lilov egy hármassal felel, 47-33.

• 18:37:35

Filipovics szórja meg magát. Öt perce van a pályán, de már a hetedik pontját szerzi. 49-33.

• 18:38:05

Frazier dob be egy középtávolit, ami után időt kér Nikola Lazic, a hazaiak trénere. 49-35.

• 18:38:29

47 másodperc még a negyedből.

• 18:41:09

10 másodpercce la szünet előtt Frazier dobott be egy hármast, ezzel pedig ki is alakul a félidei végeredmény. A nagyszünetben 49-38-ra vezet a Szedeák.

• 18:52:01

A KKK szempontjól fontos találkozók a félidőben így állnak:
    Körmend - Szolnok: 54-27
    Jászberény - Szombathely: 36-40
    Paks - Zalaegerszeg: 43-36.

• 18:56:29

Elkezdődött a harmadik negyed, kaposvári szempontból ne ma legjobban. Ciric, majd Sulovic talált be, így 53-38 a hazaiaknak.

• 18:57:37

Cooke adja el az ötödik labdáját, összességében 11-nál jár a kaposvár ebben a statisztikai mutatóban.

• 18:58:00

Aztán Fodor is elszór egy újabb labdát...

• 18:59:34

Juhos középtávolijával 17-tel vezet a Szeged. 55-38.

• 18:59:51

Wisseh dob ziccert, 55-40.

• 19:00:12

Huszáros hajrá kellene a KKK-nak, amit lassan meg is kellene indítani.

• 19:00:48

Juhos kosarása Cooke válaszol, 57-42.

• 19:02:00

Frazier triplájával remélhetőleg meg is indult most az a felzárkózás, 57-45.

• 19:02:19

17 pontos Frazier, ő a legjobbja a somogyiaknak.

• 19:02:48

Cooke pedig dob egy ciccert, visszajön tíz pontra a KKK. 57-47.

• 19:03:42

De jön Juhos közeli kosara. 59-47.

• 19:04:29

Lilov dobott be egy középtávolit, 61-47.

• 19:04:56

Frazier viszont tartja a lelket a KKK-ban egy ziccerrel, 61-49.

• 19:06:26

Simms kosarával 61-51.

• 19:07:12

Frazier!!! Újabb triplát dob az amerikai, amivel hétre olvad a különbség! 61-54.

• 19:07:24

22 pontos Frazier.

• 19:08:17

Még tovább zárkózhatott volna a KKK egy kihagyott szegedi tripla után, de Frazier eladta a labdát.

• 19:08:59

Nikola Lazic pedig időt kér, hogy megfékezze a kaposvári rohamokat.

• 19:11:28

Boltic büntetőzhetett Papp Péter faultja után, a szerb pedig bedobta mind a kettőt. 63-54.

• 19:11:46

Hatodjára is eladja a labdát Cooke...

• 19:14:37

Egymás után jönnek a technikaik, kaptak egyet a kaposváriak, majd a hazaiaknál Sulovic is.

• 19:15:01

Frazier dobta be a büntetőt a technikai után, 66-55.

• 19:15:44

Előtte Lilov donott be egy büntetőt még a technikaiért, majd Boltic szerzett két pontot a labdabirtoklásból.

• 19:17:10

Papp Péter hagyott ki mégy egy hármast a negyed legvégén, így három játékrész után: Szeged - KKK: 66-55.

• 19:20:01

A Körmend nagyon veri a Szolnokot (a negyedikn egyedben 7-53-ra vezetnek a vasiak), valamint a Szombathely is vezet a Jászberény ellen három negyed után (63-50), de a Paks egy hajszálnyival előrébb áll a Zalaegerszeg ellen (73-70 a negyedikn egyedben). Utóbbi eredmény kedvezne a KKK-nak.

• 19:21:11

Wisseh indította a negyedet egy 2+1-es akcióval, de erre Lilov, majd Juhos is rádobott egy hármast, így 72-58-ra vezet a Szeged.

• 19:21:39

Alig két perc elteltével már is időt kérni kénytelen Fekete Ádám.

• 19:23:16

Lilov dob egy újabb hármast... 75-58.

• 19:23:33

Simms dob be egy büntetőt. 75-59.

• 19:26:54

Frazier dob be egy hármast, 79-65 ezzel, majd az amerikai faultolja Lilovot, Juhos viszont kap egy technikait.

• 19:27:23

14 pont a hátrány 4:40-nel a vége előtt.

• 19:30:17

Cooke kihagyja a büntetőt, majd a labdabirtoklásból két kaposvári tripla is kimaradt.

• 19:31:21

Büntetők sora aztán. Frazier kettőből kettőt bedobott, majd a szegedieknél Boltic négyből hármat.  82-67.

• 19:31:31

Négy perc még a meccsből.

• 19:34:07

Lilov dobott be két triplát, amire Wisseh egy középtávolti, Cook pedig egy triplát dobott válaszul. 88-72.

• 19:34:19

Alig két perc még a meccsből.

• 19:37:07

Juhos szerez négy pontot egy ziccerből, valamint egy zsákoásból. 92-74

• 19:37:26

Juhos kosarai közé egy Wisseh-ziccer ékelődött be.

• 19:37:42

Fél perc még a meccsből.

• 19:40:34

A végén még Wirth Ádám szerzett két pontot büntetőből, valamint Wisseh dobott be egy ziccert. 94-76.

• 19:41:03

Kedves olvasóink, ezzel a vereséggel tehát eldőlt, a KKK a középházban folytatja a középszakaszt.

• 19:42:23

A hazaiak végig jobb teljesítményt nyújtottak, minden zárkózási kísérletet visszavertek, a gyilkos tripláikra pedig nem tudott reagálni a KKK.