TLI-Alba Fehérvár - Kaposvári KK2016. Május 03. 16:12

18 órától indul a rájátszás. Kövessék velünk a mérkőzést!

Szeretettel köszöntöm a KaposPont kedves olvasóit!

• 17:59:17

Néhény perc múlva megkezdi a rájátszást a Kaposvári KK csapata.

• 18:01:25

A Fehérvár elleni negyeddöntő első felvonásán a Fejér megyeiek otthonában kell bizonyítania Hendleinéknek.

• 18:02:31

Mint ismert, az alba a második, a KKK pedig a hetedik helyen zárta a középszakaszt, így a helyezésekből kiindulva sokkal inkább a fehérváriak a párharc esélyesei.

• 18:05:02

A csapatok közben már a pályán, a játékosok a feldobást várják.

• 18:06:04

Alba Fehérvár

A hazaiak kezdőjét a Chery, Myles, Markovic, Wright, Lóránt ötös alkotja.

• 18:06:55

Kaposvári KK

A KKK a Ubilla, Puljko, Fodor, Hendlein Grebenár ötössel kezdi a találkozót.

• 18:07:58

Jól kezd a KKK, pontosabban Hendlein. A somogyiak csékája egy triplával, valamint egy zsákolással nyit, így rögtön 5-0-ra ellép a vendég gárda.

• 18:08:59

Myles-tripla, Puljko dupla, 3-7.

• 18:09:31

Mindkét oldalon betalálnak a centerek, előbb Lóránt, majd Grebenár. 5-8.

• 18:10:35

Wright közelije után Chery értékesít két büntetőt, amivel átveszi a vezetést az Alba. 9-8.

• 18:11:44

Puljko duplája után megint Chery eredményes, ráadásul kétszer is. Előbb egy triplát dobott be az amerrikai, majd Ubillától csent labdát, s dobott egy ziccert is.14-10.

• 18:12:13

Hendlein talál be, de Cherynek erre is megvan a válasza. 16-12.

• 18:13:18

Épp a negyed feléhez érkezik meg a csata, amikor Myles kosara után Kmézics Zoran úgy érzi, itt az ideje kikérni az első időt. 18-12.

• 18:17:11

Puljko kosarával folytatta a pontgyártást a KKK, de a horvát találatára Cherry két büntetővel felelt - átlépve ezzel a tíz pontot. 20-14.

• 18:19:32

Lóránt kétszer, Spurlock viszont csak egyszer tudott betalálni a büntetővonalról, csapata viszont így is kilenc ponttal vezet. 23-14.

• 18:20:02

Sőt, Cherry zsákolása után már tízeneggyel. 25-14.

• 18:21:43

Simon Balázs is beköszön egy duplával, aztán Hendlein zsákolt egyet a túloldalon. 27-16.

• 18:22:22

Ubilla dob egy ziccert, majd Dzunics kér időt. 27-18.

• 18:22:49

Wright talál be a foyltatásban, 29-18.

• 18:23:39

Hendlein harcol ki egy faultot Lóránton, a büntetőiből viszont csak egy ment be. 29-19.

• 18:24:42

A negyed végéig pedig nem esik több pont, így 10 perc után Alba Fehérvár - Kaposvári KK: 29-19.

• 18:28:04

Fodor triplájával indul a második negyed, 29-22.

• 18:28:39

Csorvási szerez két duplát, ami közé két Jazvin-büntető ékelődött be. 33-24.

• 18:29:30

Hendlein is átlépi a tízet egy közeli kosárral, majd Tóth szerzi meg első pontjait. 35-26.

• 18:30:14

Markovics kosarával továbbra is magabiztosan vezet az Alba, 37-26.

• 18:30:42

Spurlock közelije után meg még magabiztosabban. 39-26.

• 18:32:15

Simon büntetőivel már tízen öt pont a hazaiak előnye... 41-26.

• 18:33:34

Grebenár kozmetikáz kicsit az eredményen, de Spurlock azonnal dob egy hármast a túloldalon, így újabb egy ponttal nő az Alba előnye. 44-28.

• 18:34:20

Benke hint egy hármast, amivel 44-31-re módosul az eredmény.

• 18:35:10

Aztán Benke "Szili" duplázik, bedob egy újabb triplát, amivel tízre csökken az Alba előnye. 44-34.

• 18:35:38

Nem is tetszik ez Dzunicsnak, aki rögtön időt kér.

• 18:36:57

Tovább zárkózik a KKK az időkérést követően, most Fodor talált be közelről, 44-36.

• 18:37:49

Tóth talál be kintről - hazai szempontból - jókor. 47-36.

• 18:38:39

Grebenár értékesít aztán két büntetőt, 47-38.

• 18:39:22

Chery gyarapítja pontjai számát középtávolról, 49-38.

• 18:46:15

Fodor triplája pedig a félidő utolsó momentuma volt, habár Puljko még szerzett egy labdát Tóthtól, de ebből már nem alakult ki újabb akció.

• 18:46:47

A félidőben ezzel tehát TLI-Alba Fehérvár - Kaposvári KK: 53-43.

• 19:02:53

Lóránt majd Fodor talál be elsőként a csapatoknál a második félidőben, 57-45.

• 19:03:43

Chery ziccere után Hendlein dob egy hármast, 59-48.

• 19:04:20

Wright zsákol aztán, de a túloldalon beesik egy újabb kaposvári tripla, 61-51.

• 19:04:58

Triplaeső zúdúl az Albára, Hendlein talál be kintről ismételten, 61-54.

• 19:05:34

Lóránt is megmutatja, hogy magasember létére ő is tud hármast dobni, 64-54.

• 19:06:35

Úgy látszik nem akarnak közelebb menni a csapatok, Myles is elsüllyest egy hármast. 67-54.

• 19:07:35

Markovicsnak üt oda Puljko, aki aztán kénytelen leülni, mert ez volt a negyedik faultja.

• 19:08:15

Benke szerez viszont három pontot egy 2+1-es akcióból. 67-57.

• 19:10:23

Wright dob be két büntetőjéből egyet, amivel újra tíz felett az Alba előnye. 68-57.

• 19:11:02

Grebenár viszont gyorsan lecsökkenti ezt kilencre. 68-59.

• 19:11:54

Aztán Grebenár egy támadással később kiharcol egy faultot Simonon, de a büntetőkből csak egy kerül a helyére. 68-60.

• 19:13:00

Hendlein közelijével hat pontra zárkózik a KKK, de jön Spurlock hármasa, ami lehűti a kaposvári kedélyeket. 71-62.

• 19:14:51

Ubilla dob egy ziccert, majd egy támadással később egy büntetőt is pontra vált. 71-65.

• 19:16:20

Tóth üt oda Ubillának, aki bedobja midkét büntetőjét, így újra, nagyon közel kerül az Albához a KKK. 71-67.

• 19:18:51

Simon dobott be két büntetőt a negyed vége előtt nem sokkal, az utolsó szó a játékrészben azonban Ubilláé volt, aki gyorsan dobott még egy ziccert, mielőtt letelt volna az idő. 73-69.

• 19:20:14

Jó a kezdés a negyedik negyedben, Hendlein kosarával már csak kettő pont a KKK hátránya. 73-71.

• 19:22:16

Spurlock zsákol, 75-71.

• 19:22:48

Hendlein viszont beveri a negyedik(!) hármasát is, 75-74.

• 19:23:09

Simon Balázs meg az elsőt... 78-74.

• 19:23:38

Meg aztán Baki is! 78-77.

• 19:24:07

Wright zsákol, majd Ubilla dob egy ziccert, 80-79.

• 19:24:54

Simon gyorsan bedobja a második hármasát is. Az elsőnek se örültünk neki, ennek meg pláne. 83-79.

• 19:25:26

Wright zsákolása sem vált ki belólünk hasonló reakciót... 85-79.

• 19:26:13

Kmézics Zoranból viszont kihoznak az események egy időkérést.

• 19:28:27

Baki szerez újabb pontokat nagyon fontos pillanatban, 85-81.

• 19:28:55

Négy perc már csak a mérkőzés végéig.

• 19:30:30

Cheryi triplájára Jazvin reagál a túloldalon, igaz ő egy faultos kosárral, meg az utána bedobott büntetővel. 88-84.

• 19:31:06

Jazvin vette kezébe az irányítást, s szerzett két pontot a palánk alól. 88-86.

• 19:31:42

De Spurlock betalál távolról... 91-86.

• 19:32:13

Jazvin eredményes aztán ismét. 91-88.

• 19:33:16

Hihetetlen. Egy újabb Alba-hármas. Ezt most Myles dobta. 94-88.

• 19:33:53

Hendlein! Bedobja az ötödik hármasát, s teszi ezt amúgy hét kísérletből. 94-91.

• 19:34:19

Jazvin pedig kosarával egy pontra felhozza a KKK-t!!! 94-93.

• 19:34:41

Alba-időkérés egy perccel a meccs vége előtt.

• 19:35:43

Simon hagy ki egy triplát, s Fodor megszerzi utána a pattanót!

• 19:36:06

Ubilla viszont szintén kihagy egy ziccert...

• 19:37:17

Majd Jazvin is dobást ront, melyet követően Spurlock szed lepattanót, akinek azonnal odaüt Hendlein.

• 19:37:46

Spurlock bedobja a két büntetőt, Kmézics pedig időt kér. 96-93.

• 19:38:40

A bedobás után azonnal odaüt Fodornak Simon.

• 19:39:28

De még nincs bónusz, így oldalról jöhettünk, Puljko pedig bedobott egy ziccert. 96-95.

• 19:39:57

Cherynek ütnek oda aztán a kaposváriak, az amerikai azonban bedobja mindkétbüntetőjét. 98-95.

• 19:40:09

Kaposvári időkérés.

• 19:42:11

Puljkoé volt az utolsó dobás, de a horvát triplakísérlete kimaradt, így drámai végjátékban az Alba nyeri meg a párharc első összecsapását.

• 19:42:50

Hatalmasat küzdött a KKK, és kishíján még a papírformát is borították.

• 19:44:01

1-0-ra vezet tehát összesítésben a Fehérvár, de az első mérkőzés alapján fel kell kötniük azt a bizonyost a pénteki, kaposvári meccsre.