MAFC - Kaposvári KK2016. Február 06. 11:47

Kövessék velünk a mérkőzést 17 óra 30 perctől!

• 17:26:45

Szeretettel köszöntöm a KaposPont Kedves olvasóit!

• 17:27:55

A zete elleni bravúros győzelmet követően ma újra pályára lépnek Hendleinék. A KKK a bajnokság 17. fordulójában a fővárosban, a MAFC otthonában vendégszereleplnek.

• 17:30:11

A MAFC a tabella utolsó előtti helyén áll, így illene hozni ezt a meccset idegenből is, de könnyű meccsre nem számíthat Kmézics Zoran együttese.

• 17:31:02

A budapestiek mindössze három győzelmet arattak idén, ám azok közt van egy Zalaegerszeg elleni, bravúros idegenbeli siker, ami azt mutatja, hogy egyáltalán nem lehet leírni őket.

• 17:31:54

Ráadásul a közelmúltban elkészült a felújított Gabányi László Sportcsarnok, így újra hazai környezetben fogadhatják ellenfeleiket.

• 17:33:39

Első idei hazai meccsükön - két fordulóval ezelőtt - szűk, hárompontos vereséget szenvedett a MAFC a ZTE től, a múlt héten pedig, szintén hazai környezetben a Fehérvártól kaptak ki Lakosáék - 24 ponttal.

• 17:34:52

Közben pedig már el is kezdődött a találkozó, majd' két perc után egyelőre 2-2 az állás.

• 17:38:55

MAFC

A MAFC a Lakits, Sihota, Kovács, Smith, Misek ötössel kezdett.

• 17:40:01

Kaposvári KK

Kmézics Zoran pedig az Ubilla, Puljko, Baki, Hendlein, Spica összetételű csapatot küldte pályára a mérkőzés elején.

• 17:40:59

Nem áll jól a szénánk. Öt perc után hat ponttal vezet a MAFC (12-6), Kmézics Zoran pedig ki is kérte első idejét, hogy rendezze a sorokat.

• 17:42:54

Smith két büntetővel folytatta a MAFC jó sorozatát, majd Ubilla talált be. 14-8.

• 17:43:36

Misek, majd Hendlein közeli kosarai után 16-10.

• 17:43:59

MAFC

Sihota rámol be egy triplát, 19-10 a hazaiaknak.

• 17:45:02

Ubilla kosarával jöttünk két pontal feljebb, 19-12.

• 17:47:27

Spica,m ajd Kovács dob be egy-egy büntetőt - mind ketten két-két kísérletből. 20-13.

• 17:48:20

MAFC

Sihota pörköl be egy újabb hármast, neki ez már a második volt, csapatának pedig a negyedik. 23-13.

• 17:49:04

MAFC

Kovács kosarával 12-vel megy a MAFC. 25-13.

• 17:50:00

Jazvin hiába csökkenti 10-re a különbséget, jön az ötödik MAFC-tripla a negyedben, ezúttal Smith dobta. 28-15.

• 17:50:27

MAFC

Kovács zsákol, közte 15 a MAFC-nak... 30-15.

• 17:50:55

Az az öt tripla jelenti a különbséget a két csapat közt jelenleg.

• 17:51:48

A negyed végén azért Benke is dob egyet - mármint hármast - amivel 30-18-ra zárkózunk.

• 17:52:06

Ez egyben az első negyed végeredményét is jelenti.

• 17:53:29

Hendlein tette vissza Puljko kihagyott dobását, 30-20-ra jövünk fel a második negyed legelején.

• 17:55:03

Spica eredményes közelről, 30-22.

• 17:55:42

Lendületben a fiúk, megint Spica talál be, újabb két pontot faragva a hátrányból. 30-24.

• 17:57:25

MAFC

A 9-0-s kaposvári rohamot egy időkéréssel próbálja megfékezni Garai Péter.

• 17:59:05

A 9-0-s KKK-roham már 11-0 Hendlein újabb kettese után. 30-26.

• 18:01:04

Baki kosara után már lőtávon belül a KKK!! 30-28.

• 18:02:54

Spica egyenlít!!! 30-30. Alaposan behúzta a kéziféket a MAFC, 15-0-s sorozatban a KKK.

• 18:03:56

MAFC

Misek büntetői törik meg a MAFC kosárcsendjét, 32-30.

• 18:05:26

Ubilla egyenlít két büntetővel, 32-32.

• 18:06:26

Ubilla szerez egy labdát, majd ad egy gólpasszt Hendleinnek, amivel át is vesszük a vezetést. 32-34.

• 18:06:40

MAFC

Hazai időkérés követi mindezt.

• 18:08:18

MAFC

Kovács hinti be a hatodik MAFC-hármast, amivel újra a fővárosiak vezetnek. 35-34.

• 18:10:05

És ilyenkor szokott jönni Puljko!! Mint a zete ellen. Az eddig nulla pontos horvát gyorsan berámolt két triplát, hogy lehűtse a kedélyeket. 35-40 ide.

• 18:10:54

Hihetetlen. Puljko egymás után a harmadik tripláját dobja be. Nincsenek rá szavak. 35-43.

• 18:11:24

MAFC

Sihota szépít egy büntetőből, 36-43.

• 18:13:12

Jazvin büntetője zárja a félidőt. 36-44-re vezet a KKK kétszer tíz perc után.

• 18:14:01

A második negyedet 26-6-ra hozták Hendleinék. Az se semmi.

• 18:28:43

MAFC

A hetedik bedobott hármasával nyitja a második félidőt a MAFC, 39-44.

• 18:29:35

Spica talált be közvetlen ezután, majd Sihota válaszolt a szerb center kosarára. 41-46.

• 18:31:09

Sihota, majd Hendlein eredményes. Ők egyébként csapataik legeredményesebbjei, Sihota 13, Roli 14 pontnál jár. 43-48.

• 18:32:02

Ubilla, majd Benke is dob egy ziccert, 43-52.

• 18:32:32

MAFC

Kovács kozmetikázza kicsit az eredményt, 45-52.

MAFC

Kovács Ádám ziccere után veszélyes közelségbe ért a MAFC. 52-54.

• 18:35:28

Időt is kér Kmézics Zoran.

• 18:37:02

Ubilla gólpassza után Hendlein eredményes, 52-56. Kellett nagyon.

• 18:38:02

Hendlein teszi vissza Benke kihagyott dobását, 52-58 a KKK-nak.

• 18:39:11

Smith veri be a MAFC kilencedik hármasát, amire Spica felelt egy kettessel. 55-60.

• 18:40:02

Hendlein zsákol, 55-62.

• 18:40:59

MAFC

Sihota büntetői után 57-62.

• 18:42:43

Közte tíz a KKK-nak! Baki szerez gyors öt pontot. Előbb egy ziccer, majd egy tripla a zalai fiútól. 57-67.

• 18:44:03

Puljko kihagyott hármasa zárja a harmadik negyedet, amit 23-21-re megnyert a Kaposvár, így 67-57-es vezetésről várhatják a zárójátékrészt.

• 18:51:13

Ermin Jazvin kosara indítja a negyedet, melyet a MAFC tízedik hármasa követett. Smith volt eredményes kintről ezúttal, 60-69.

• 18:52:51

Misek két jó büntetője után Jazvin szerez újabb két pontot, 62-71.

• 18:53:56

Baki szerzi meg tízedik pontját egy hármasból, majd Sihota eredményes a túloldalon egy ziccerből. 64-74.

• 18:54:57

7-7-re áll eddig a negyed, ami a felénél tart.

• 18:55:08

MAFC

A MAFC pedig időt kér.

• 18:57:29

MAFC

Misek vált pontra egy büntetőt, egy támadással később pedig ad egy gólpasszt Mócsánnak, aki bedobja a MAFC 11. hármasát. 68-74.

• 18:57:42

Időt kér Kmézics Zoran.

• 19:00:09

De jön az időkérés után Puljko. Ki lehet találni, dobott egy újabb hármast. Csak a miheztartás végett, még mielőtt nekiállt volna reménykedni a Gabányi közönsége. 68-77.

• 19:01:12

MAFC

Ám Sihota is dob egy kosarat kintről, majd Smith zsákol, így újra nyílt a csata. 73-77.

• 19:02:10

Hendlein hoz össze egy 2+1-et, de a túloldalon jön Smith-től a 13. MAFC-tripla. 76-80.

• 19:02:36

Vendég időkérés a negyed vége előtt három perccel.

• 19:04:25

MAFC

40%-kal dobja a hármasokat a MAFC, ami egész jó mutató a kinti dobásoknál. 32(!) rádobásból jött össze a 13 triplájuk.

• 19:06:57

Hendlein kosara után Misek dobott be két büntetőt, majd szerzett egy labdát is nem sokkal később, amiből lerohanták a Kaposvárt. Az akció végén Kovács Ádám zsákolt, 80-82-re felhozva övéit.

• 19:07:40

Spica szerez aztán egy fontos kosarat, amivel 8480-ra vezetünk.

• 19:07:48

MAFC

Hazai időkérés.

• 19:08:24

MAFC

Mócsán pedig megszerzi a 14. MAFC-hármast is, 83-84.

• 19:09:07

Ubilla két büntetőjével most lépéselőnyben vagyunk. 83-86.

• 19:09:45

MAFC

Smith hagy ki egy hármast.

• 19:10:25

Megvan a lepattanó utána, Ubillát pedig faultolják, aki mehet a vonalra, ugyanis mindkét csapat bónuszban van.

• 19:10:56

Ubilla pontokra váltja a két büntetőt, 83-88.

• 19:11:06

MAFC

• 19:12:29

MAFC

Kovács Ádám is kihagy egy hármast, ám megszerzik a pattanót a hazaiak.

• 19:12:54

MAFC

Miseknek üt oda Hendlein, így két büntetőt dobhat a sértett.

• 19:14:40

MAFC

Misek két jó büntetője után 85-88.

• 19:15:16

Mócsán faultolja Puljkot, aki mehet is büntetőzni.

• 19:15:33

Kettőből kettő a horvát mérlege, 85-90.

• 19:16:28

MAFC

Smith faultolta aztán Spica, az amerikai pedig egyet mellé, egyet pedig bedobott. 86-90.

• 19:17:48

Spica leszedte a pattanót Smith kihagyott büntetője után, majd Bakihoz passzolt, aki elemelt ugyan még egy távoli hármast, de az már nem osztott, nem szorzott, az idő ugyanis letelt.

• 19:18:04

A KKK, ha a végén nehezen is, de hozta a kötelezőt.

• 19:19:06

Az első negyedet, valamint a meccs végi megingást leszámítva remekült helyt álltak Hendleinék. A legvégén azonban helyén volt a szívük, valamint a kezük a fiúknak, ami újabb győzelmet eredményezett.