Kaposvári KK - Soproni KC 2015. Április 22. 13:30

Kövessék velünk a mérkőzést szöveges formában 18 órától!

• 17:59:32

Szeretettel köszöntöm a KaposPont Kedves olvasóit!

• 17:59:58

Az első mérkőzéssel megkezdi Sopron elleni párharcát a Kaposvári KK az NB I/A csoportos kosárlabda-bajnokság rájátszásának első körében.

• 18:00:44

Unalomig ismerheti már egymást a két együttes, hiszen a bajnokságban eddig négy alkalommal futottak össze, ráaadásul a középszakaszt épp egy egymás elleni mérkőzéssel zárták. Azon a találkozón a Sopron hazai pályán 83-82-re jobbnak bizonyult.

• 18:01:55

A két együttes tavaly a bronzéremért vivhatott meg egymással az egyenes kieséses szakaszban, idén pedig már a negyeddöntőben összehozta őket a sors. A harmadik helyért folytatott küzdelemből a Sopron jött ki győztesen, így van miért visszavágniuk Hendleinéknek.

• 18:02:32

A csapatok idei szereplése szinte teljesen ellentétesen alakult. Amíg a Sördögök sokáig veretlenül vezették a bajnokságot, a KKK a szezon elején hullámzóan teljesített. Az idény előrehaladtával azonban fordult a kocka, és míg a KKK folyamatosan tudta csipegetni a nagyobbnál nagyobb győzelmeket, addig a soproniak egyre másra szenvedték el - a néha nem várt - vereségeket.

• 18:02:55

A hazaiaknál minden játékos hadrafogható, de ugyan ez a soproniak részéről nem mondható el. Dénes Gábor továbbra sem épült fel bokaszallag-szakadásából, valamint Boriszov és Poscic sincs száz százalékos állapotban.

• 18:03:38

És ha már szó esett a játékosokról, nézzük is milyen felállásban kezdenek a felek, hiszen lassan útjára indul a labda.

• 18:05:05

Soproni KC

Az SKC a Thomas - Ruják A. - Boriszov - Tóth G. - Trepák ötössel kezdi a mai találkozót.

• 18:05:30

Kaposvári KK

A KKK pedig a már megszokott Fraizer - Fodor M. - Raivio - Hendlein - Spica kezdővel áll fel a mérkőzés elején.

• 18:06:18

A mérkőzés három játékvezetője Földházi Tamás, Benczur Tamás és Tözsér Dénes.

• 18:07:12

Kihagyott kosarakkal indul a mérkőzés, de egy perc elteltével Ruják megszerezheti az első pontokat büntetőkből.

• 18:07:53

Soproni KC

Bent is vannak a soproni bedobó büntetői, 0-2.

• 18:08:31

Fodor egyenlített ki, majd Trepák vágott be egy hármast. 2-5.

• 18:09:29

Spica szerzi a kaposváriak újabb pontjait, de a Sopron a másik oldalon ismét betalál kintről - Ruják dobta ezt a hármast. 4-8.

• 18:10:22

Hendlein palánk alóli kosara, valamint Spica középtávolijával egyenlő az állás. 8-8.

• 18:11:07

10-10-nél Fodor emel be egy hármast, ami után Sabáli Balázs azonnal időt is kér.

• 18:13:56

Thomas egyenlített egy hármassal, de a másik oldalon Hendlein azonnal visszavette a vezetést. 15-13.

• 18:16:14

Boriszov kettese után Spica büntetőzhetett, de a szerb center két kísérletéből csupán egy ért célba. 16-15.

• 18:17:14

Hendlein húzza a gyűrűbe a labdát Frazier passza után, 18-15.

• 18:18:23

Soproni KC

Borisziv büntetőzhetett a vendégek részéről. A montenegrói nem hibázott (2/2). 18-17.

• 18:19:01

Hendlein, Poscic és Raivio duplái után 22-19.

• 18:19:42

Majd ismét egy Hendlein-kosár, 24-19.

• 18:20:09

Másfél perc a negyed végéig.

• 18:21:34

Rendre hibázik a vendég csapat a támadásainál, amiket a KKK sikeresen meg is büntet a kontrákból. 26-19.

• 18:22:09

Raivio kosara után már 28-19 a hazaiaknak.

• 18:23:29

Majd Raivio a negyed legvégén bedob egy ziccert is, amivel átlépi a kaposvári csapat a tíz pontos különbséget. 30-19.

• 18:26:04

Három-kettes zónára váltott a második negyed elején az SKC, de Jancsikin azonnal meg is bünteti ezt egy hármassal. 33-19.

• 18:28:18

Ruják büntetői után Spica hoz össze egy 2+1-et a hazai palánknál, 36-21.

• 18:30:01

Frazier ziccere Hendlein szinte egészpályát átívelő passzából, 38-21.

• 18:32:58

Soproni KC

Tovább folytatódik a soproniak vesszőfutása. Kihagyott dobások tömkelege mellett eladott labdákkal keserítik meg szurkolóik életét a határvárosiak.

• 18:34:15

Soproni KC

Hat perccel a negedy vége előtt megszületik a negyedik soproni pont is. Takács Norbert jegyezte. 38-23.

• 18:35:04

Frazier hármasár Thomas válaszol, de csak egy kettessel. 41-25.

• 18:35:43

Spica két büntetőjével 43-25.

• 18:39:07

Bónuszban a két csapat már e negyed fele elteltével, így megsokasodtak a büntetők száma, ám most épp Raivio középtávolijával tud ismét eredményes lenni a KKK. 47-28.

• 18:40:04

Három perccel a félidő előtt kaposvári időkérés.

• 18:41:57

Raivio hármasával az időkérés után húsz pont fölé nő a KKK előnye. 50-28.

• 18:43:24

Soproni KC

Boriszov, majd Ruják talál be a vendégeknél, 50-32.

• 18:44:32

Fodor dobhatott egy ziccert a jó ütemű befutása után, 52-32.

• 18:45:08

Egy perccel a negyed vége előtt Hendlein szerez két pontot büntetőkből, 54-32.

• 18:46:07

Soproni KC

Boriszv is dobhatott kettőt a túloldalon, 54-43.

• 18:47:00

Jancsikin hármasára Tóth felel szintén triplával, 57-37.

• 18:47:34

Hazai időkérés egy másodperccel a negyed vége előtt.

• 18:47:50

Lássuk mit talált ki Fekete Ádám!

• 18:48:43

Frazier bedobása után Spica kapta meg a labdát, de a szerb center kezéből kicsúszott az, így az állás már nem változott ez alatt a kis idő alatt.

• 18:49:36

A félidőben így Kaposvári KK - Soproni KC 57-37.

• 19:04:00

Elkezdődik a harmadik negyed, ráadásul nem is akárhogy. Hendlein dob be egy hármast, 60-37.

• 19:04:55

Tóth kettese után Spica talál be, majd Thomas szerez három pontot kívülről, 62-42.

• 19:05:37

Soproni KC

Újabb soproni kosár, Ruják talál be egy támadólepattanó után.

• 19:06:03

Raivio dob be egy triplát, 66-44.

• 19:06:38

Soproni KC

Boriszov középtávoliját követően 65-46.

• 19:07:25

Raivio és Ruják középtávolijai után 67-48.

• 19:08:36

Hendlein zsákol egyet, 69-48.

• 19:09:51

Frazier sikeres középtávolijával 71-48 a negyed derekánál.

• 19:14:05

Trepák, majd Jancsikin dob be egy-egy hármast, 74-51.

• 19:14:48

Boriszov majd Raivio egy-egy duplája után 76-53.

• 19:15:20

Soproni KC

Edwards hármasával 76-56.

• 19:15:51

Elrepült ez a nyegyed is, már csak egy perc van vissza belőle.

• 19:18:25

Spica váltott két pontra két büntetőt, majd Boriszov is megtehette volna ugyan ezt, ám ő csak egy alkalommal volt sikeres a vonalról. 78-57.

• 19:19:18

A negyed vége előtt még Edwards szerzett két pontot, így három negyed után KKK - Sopron: 78-59.

• 19:22:14

Soproni KC

Thomas hármasával csökken a 19 pontos előny, 78-62.

• 19:23:21

Hendlein pöcizett vissza egy támadólepattanót, 80-62.

• 19:24:32

Fodor tör be az alapvonalon, majd dob egy ziccert, 82-62.

• 19:25:20

Benke Szilárd faulttal együtt szerzi meg első pontjait. 84-62.

• 19:25:44

Majd jó a ráadásbüntető is, 85-62.

• 19:26:45

Soproni KC

Soproni időkérés a negyedik negyed harmadik percében.

• 19:31:04

Spica bolondította meg a soproni védőket, majd dobott egy ziccert, 87-62.

• 19:31:41

Ruják és Benke kosarai után 89-64-re módosul az eredmény.

• 19:32:08

Raivio berámol egy hármast, 92-64.

• 19:32:36

Frazier zsákolása után 94-64. Alakul a kivégzés...

• 19:33:04

Soproni KC

Négy perc a negyed végéig, soproni időkérés.

• 19:35:58

Két perccel a negyed vége előtt jelen pillanatban 96-66. A KKK-nál pályára kerülnek azok a játékosok is akik eddig kveveset, vagy szinte egyáltalán nem játszottak.

• 19:37:46

Benke Szilárd összehoz egy újabb faultos kosarat, ám ezúttal a búnuszdobása kimaradt. 98-68.

• 19:38:54

Egy perc vissza a találkozóból, Ruják András Dobahatott két büntetőt, de csak az egyik ért célba. 98-69.

• 19:40:14

Kovács Soma hármasával megvan a 100 és a 101-edik pont, majd Jancsikin pöcéjével a 103. pont is.

• 19:40:34

A mérkőzés pedig végetért ebben a pillanatban.

• 19:41:10

A KKK behúzta a párharc első mérkőzését, így 1-0-s előnnyel utazhatnak a szombati soproni második meccsre.