KTE - Duna Aszfalt - Kaposvári KK2014. Május 10. 19:35

• 19:35:19

Köszöntöm a KaposPont Kedves olvasóit, Cserhalmi Krisztián vagyok.

• 19:35:39

A Kaposvári KK a Kecskeméti KE otthonában lép pályára a mai játéknapon, és igyekeznek a szerdai hazai győzelem után tovább növelni az összesítésbeli előnyüket Fekete Ádám fiai.

• 19:38:16

A mérkőzés kezdetét is vette, a hazaiaknál a pályán: Karahodzics, Mészáros, Djeraszimovics, Hegedűs és Wittmann.

• 19:39:16

A KKK a Hinnant, Hendlein, Puljko, Fodor, Davis ötössel kezd.

• 19:40:11

És nem is rosszul kezd, hiszen már a második percre 7-4-es előnyre tettek szert a fiúk. Csak így tovább!

• 19:41:10

Karahodzics farag kicsit a hátrányból, 6-7 ide.

• 19:42:01

Kecskeméti TE

Sztefanovics duplája pedig már kecskeméti vezetést eredményez. 8-7.

• 19:43:17

Pongó ezt a kis előnyt tovább növeli, de érkezik Hinnant, és csitítja kicsit a kecskemétieket egy hármassal. 10-10.

• 19:44:51

Akad dolguk a játékvezetőknek rendesen. A negyed feléhez érve a Kecskemét már bónuszban van, és minket is már csak egy csapatszemélyi választ el ettől.

• 19:46:28

Wittmann Krisztián is dob egy kosarat a hárompontos vonal mögül, ezzel 13-10 a hazaiaknak.

• 19:46:58

Kaposvári KK

Davis válaszol erre, igaz csak egy kettessel. 13-12.

• 19:47:51

Karahodzics ziccerével ismét hárompontosra nő a hazai vezetés. 15-12.

• 19:50:10

Hinnanttel szemben voltak szabálytalanok a hazaiak, és lévén, hogy már bónuszban van a Kecskemét, dobhatott is két büntetőt az amerikai légiósunk. Kettőből kettő volt a mérlege a vonalról, így 15-14.

• 19:50:35

Davis újra eredményes a palánk alól. 15-16 ide!

• 19:54:20

A sok fault miatt gyakorlatilag büntetődobó versennyé fajult az első negyed vége, ami után 18-17-es KTE vezetés áll a táblán.

• 19:55:49

Folytatódik is a csata, a második negyedet Puljko kosara nyitja. 18-19.

• 19:57:10

Hegedűs Gergely ma is bizonyítja, hogy center/erőcsatár létére jól céloz távolról is. Ő vert most be egy hárompontost. 21-19.

• 19:57:54

Karahodzics dob egy közeli duplát. 23-19.

• 20:00:19

Karahodzics és Hegedűs tovább folytatják a pontgyártást egy-egy újabb kettessel, 27-19.

• 20:02:07

Fekete Ádám elérkezettnek látta az idejét annak, hogy kikérje első idejét. Jókor tette, hiszen nem kellene, hogy vérszemet kapjanak a hazaiak, és tíz pont fölé nőjön a különbség.

• 20:02:40

Fodor tesz is erről az időkérés után. Kosarával feljövünk 27-21-re.

• 20:04:20

Karahodziccsal egyelőre nem tudunk mit kezdeni. A szerb fiú elsőként érte el a 10 pontot a pályán lévők közül. 29-21.

• 20:05:09

Hendlein farag kicsit a kecskeméti előnyből. Két pontot egész pontosan. 29-23.

• 20:06:24

És ismét Hendlein. Palánk alóli kosara után 29-25.

• 20:06:38

Időt is kér Szojan Ivkovics.

• 20:07:33

Puljko szerez egy labdát a kecskeméti időkérés után, és dob egy ziccert. 29-27-re feljövünk.

• 20:08:45

Djeraszimovics aztán előbb egy kettest dob be, majd nem sokkal később két büntetőjéből egyet értékesítve 32-27-re növeli a KTE előnyét.

• 20:10:03

Jancsikin a pályán idő közben, és ha már ott van, dob is egy triplát. De jól tette. 32-30.

• 20:10:56

Djeraszimovics kettesére Hendlein felel egy duplával. 34-32.

• 20:12:14

Sztefanovics süllyeszt el egy hármast a kaposvári gyűrűbe. 37-32.

• 20:12:57

Majd Mászáros Máté eredményes. Az ő kettesével 39-32.

• 20:13:31

Fekete Ádám ismét kénytelen időt kérni. Egy perc van vissza még a nagyszünetig.

• 20:15:29

Davis pedig még betalál, a második negyed vége előtt, ezzel 39-34-es hazai vezetéssel zárul az első félidő.

• 20:29:44

A csapatok már a pályán, jöhet a folytatás a térfélcserét követően.

• 20:31:06

Wittmann kezdi meg a negyedet egy kettessel. Erre Hinnant válaszolt, szintén egy duplával. 41-37.

• 20:31:48

Hegedűs dob egy újabb hármast. 44-37.

• 20:32:52

Karahodzics és Sztefanovics szerez két-két pontot. 48-37. Elég rosszul kezdünk.

• 20:34:32

A 7-0-ás kecskeméti rohamot azonban Hendleinnek és Davisnek sikerül megállítani. Az ő kosaraikkal újra tíz ponton belülre jövünk. 48-41.

• 20:38:14

Sztefanovics szabálytalankodott Hendleinnel szemben, aki két bőntetőt dobhatott, de csak az egyiket sikerült pontra váltania. 48-42.

• 20:38:44

Hinnant kosarával feljövünk négy ponttra. 48-44.

• 20:39:46

De mire ezt leírom, jön Wittmann, és dob egy hármast, hazai szempontból a legjobbkor, a mi szemszögünkből, pedig a legrosszabbkor. 51-44.

• 20:42:00

Pongó Martin dob egy kettest, majd Wittmann büntetőzhetett ez után nem sokkal. Kettőből kettőt bevágott a hazaiak játékmestere a büntetővonalról, így újfent tíz pont fölé nőtt a Kecskemét előnye. 55-44.

• 20:43:10

Puljko úgy fest megunta a tökölést, gyorsan bevert két trojkát. 55-50.

• 20:46:58

Megrázza magát a Kecskemét most. Pongó Martin dob szintén egy hármast, de ami nagyobb baj, hogy Karahodzics két büntetője, és Hegedűs kettő plusz egy pontja után 63-50 oda.

• 20:47:35

Davis harcol ki egy faultot, és mehet büntetőzni a negyed vége előtt nem sokkal.

• 20:48:13

Az elsőt kihagyja, de a másodikat már magabiztosan értékesíti. 63-51.

• 20:50:46

A kisebbik Pongó testvér is feliratkozik a pontszerzők listájára. Máté kettesével 65-51, ami egyben a harmadik negyed végeredményét is jelenti.

• 20:52:50

Elkezdődik a záró játékrész.

• 20:53:54

Puljko dob egy hármast Fodor passza után. 65-54.

• 20:55:33

Elképesztő módon alig telik el pár perc a negyedik negyedből, és a Kecskemétnek sikerül elérnie azt, hogy a kaposváriakat "agyon ütve" bónuszba kerültek. Jól jöhet ez még nekünk.

• 20:56:36

Megkezdtük a felzárkózást. Puljko dobott egy büntetőt, Fodor pedig egy triplát. 65-58.

• 20:57:04

Puljko harcolt ki ismét egy személyit. Két büntetőt dobhat.

• 20:57:24

Bent van mind a kettő. 65-60.

• 20:58:07

Most Fodorral szemben a szabálytalanság.

• 20:58:15

Ő azonban a két büntetőjéből csak egyet dobott be. 65-61.

• 21:00:09

Elképesztő, amit a csapat művel. Puljko eredményes ismét. 12-0-val indítjuk ezt a negyedet, és így kettőre olvadt a kecskemétiek előnye. 65-63.

• 21:01:45

Négy perc telt el úgy, hogy nem született hazai kosár. Óriásit védekeztek a fiúk, de persze némi szerencse is kellett ehhez, hogy néhány kecskeméti dobás kifele pördüljön.

• 21:02:24

Hendlein eredményes a palánk alól, és ezzel egál!!! 65-65.

• 21:03:03

Sztojan Ivkovics időt kér.

• 21:03:46

Davis szerez egy újabb kettest, és már nálunk az előny! 65-67. Csak így tovább!!!

• 21:04:14

Hat perce képtelen pontot szerezni a KTE.

• 21:06:29

Djeraszimovics töri meg a kecskeméti kosárcsendet egy büntetővel. 66-67.

• 21:07:00

Aztán ismét ő eredményes, és ismét büntetőből. 68-67.

• 21:07:46

Gyerünk fiúk, egy ekkora talpraállás után most már nyerjük is meg ezt a meccset!!

• 21:09:32

Djeraszimovics dobálja most a Kecskemét pontjait folyamatban. Mindet büntetőből. 70-67.

• 21:10:32

Kecskeméti időkérés.

• 21:12:55

Puljko dob egy kettest. Akárcsak szerdán ma is ő lehet a nyerőemberünk. 23 pontnál jár a horvát bedobó. 70-69 az állás.

• 21:13:51

Wittmann dob egy duplát. 72-69 45 másodperccel a vége előtt.

• 21:14:03

Időt kér Fekete Ádám.

• 21:15:15

Az időkérés után Hegedűs azonnal faultol, majd ez után Sztojan Ivkovics kér időt.

• 21:16:13

Hegedűs Puljkoval szemben szabálytalankodott, ő mehet a büntetővonalhoz.

• 21:16:38

Be is dobja mindkettőt a horvát. 72-71.

• 21:17:32

Támad a Kecskemét, de Wittmann dobását Hendlein blokkolja, majd indítja Hinnantet, aki dob egy kettest. 72-73.

• 21:18:23

Wittmannal szemben szabálytalankodunk, így dobhat is két büntetőt.

• 21:18:51

Az első rossz, de a második a helyén van. 73-73.

• 21:19:16

Újabb kaposvári időkérés másodpercekkel a vége előtt.

• 21:19:58

És az időkérés után Davis zsákol egyet, amivel megnyerjük a mérkőzést 73-75-re!!!

• 21:21:42

Óriási csatában, elképesztő végjátékban aratott hatalmas győzelmet a Kaposvári KK, aminek köszönhetően 2-0-s összesítésbeli előnyre tettünk szert.

• 21:22:02

Jár a gratuláció a fiúknak!

• 21:23:31

Folytatás május 13.-án, kedden a Városi Sportcsarnokban, ahol egy győzelemmel lezárhatjuk ezt a párharcot.