Kaposvári KK - Alba Fehérvár2013. Október 26. 17:54

• 17:54:53

Köszöntöm az olvasókat! Hamarosan kezdődik a Kaposvári KK - Alba Fehérvár mérkőzés, szurkoljanak velünk!

• 17:57:00

Az előző szezonban a bajnokság elődöntőjében találkozott a két csapat, akkor a Fehérvár 3-1-es összesítéssel jutott a döntőbe.

• 18:00:14

A mai összecsapáson mutatkozik be az új légiósunk, Wayne Chism, aki remélhetőleg jelentős erősítés lesz centerposzton.

• 18:03:00

Fodor duplájával miénk az első kosár, majd Puljko eredményes, jó kezdés. 4-0.

• 18:04:58

Supola büntetőivel megvannak a vendég csapat első pontjai, ezt Juhos toldja meg egy tempóval. 4-4.

• 18:06:32

Hendlein pontos büntetőit Juhos labdaszerzése és zsákolása követi. 6-6.

• 18:11:25

Chism vág be egy középtávolit, aztán Jancsikin és Somogyi is betalál. 10-8.

• 18:12:12

Óriási a rohanás a mérkőzésen, Jancsikin kosarára Tóth Péter válaszolt. 12-10.

• 18:14:54

Olah büntetőivel egyenlít a vendég csapat, de Hinnant szép betörése után ismét itt az előny. 14-12.

• 18:16:46

Kovács Soma után Somogyi is pontos, a hihetetlen rohanást Kemp 2+1-e zárja le. 16-17.

• 18:19:57

Kiss K. büntetőivel vesszük vissza a vezetést, a negyed utolsó támadását pedig kivédekezzük, így 18-17-re vezetünk 10 perc után.

• 18:23:17

Moore köszön be, de erre Puljko válaszol egy tempóval, hogy aztán Jancsikin bevágjon egy triplát. 23-19.

• 18:24:23

Szanati és Chism pontjai után Moore is triplát dob. Rengeteg a dobás mindkét oldalon, még ha nem is mindig pontosak. 25-24.

• 18:25:20

Supola tör be szépen és teszi fel a ziccert, majd Hendlein eredményes közelről. 27-26.

• 18:29:35

Kemp három pontját követően Puljko tüzel jól távolról. 30-29.

• 18:31:18

Supola csak egy büntetőt küld a helyére, de sajnos eladjuk a labdát a következő támadásnál, amit Kemp büntet meg egy zsákolással. 30-32.

• 18:33:43

Puljko egyet ront a vonalról, viszont Chism bedobókat idézve talált be a hárompontos vonalon kívülről. Hazai időkérés. 34-32.

• 18:36:05

Három perc a hátralévő idő a félidőből, mikor Hobbs dob triplát. Hendlein büntetői pontosak. 36-35.

• 18:40:14

Hendlein újabb duplája után Moore fejez be egy indítást. Fodor faulttal együtt szerez kosarat. Egy perc még a félidőből. 41-37.

• 18:43:14

Somogyi közelije indítja az utolsó percet, majd Moore nehéz dobást vállal, de sajnos be is fejezi. 41-41.

• 18:44:52

Remekül tartjuk magunkat a bajnokcsapat ellen, szinte végig vezettünk az első félidőben. A hatalmas tempót remélhetőleg bírni fogjuk.

• 19:02:13

Hendlein triplájával kezdünk a harmadik negyedben, erre Kemp válaszol több, mint két perc elteltével. 44-43.

• 19:05:05

Tóth N. két könnyű kosara után végre kosarat szerzünk Jancsikin révén. 46-47. Az Alba rendkívül agresszíven letámad egész pályán.

• 19:07:40

Hendlein ismét eredményes, de Moore azonnal válaszol rá egy triplával. Tóth N. büntetői után négy pont a vendég előny. 48-52.

• 19:08:37

Moore újabb hármasát követően meglép a Fehérvár, azonnal időt kér Fekete Ádám. 48-55.

• 19:09:25

Sajnos elég komoly gondot okoz nekünk az ellenfél rendkívül agresszív védekezése, ami miatt sok az eladott labdánk.

• 19:11:43

Fodor egy jó büntetőjét Hendlein toldja meg egy duplával. Moore is csak egy büntetőt dob be. 51-56.

• 19:15:04

Hinnant révén szerzünk két pontot, majd Somogyi talál be. Hendlein büntetői pontosak. 55-58.

• 19:15:56

Tóth N. helyez el egy tempót a gyűrűben, de Chism válaszol rá szerencsére. 57-60.

• 19:18:43

Tóth P. jegyzi a következő vendég kosarat, az utolsó percbe lépve pedig Somogyi értékesített egy 2+1-et. 57-65.

• 19:21:57

Puljko és Kemp büntetőit követően a negyed utolsó dobása rossz. 58-66 az állás, az Alba meglépett de még semmi sincs veszve.

• 19:25:34

A záró játékrész Hobbs egy jó büntetőjével indul, amire Fodor reagál azonnal egy duplával és egy asszisztal Puljkonak. 63-67.

• 19:29:19

Moore kosarára Jancsikin válaszol távolról kétszer egymás után. A kaposvári közönség is feléledt. 69-69.

• 19:31:41

Jancsikin elsüllyeszt egy újabb hármast, majd egy véleményes faultot követően Tóth N. csak egy büntetőt dob be. 72-70.

• 19:33:00

Hendlein tesz vissza egy támadólepattanót, amire Supola válaszol két büntetővel. 74-72.

• 19:35:28

Somogyi pontjai után Chism egy büntetője következik. Öt perc sincs már vissza mikor Fodor talál be. 77-74.

• 19:37:04

Négy perccel a vége előtt a vendég csapat kér időt, szenzációsan játszik és küzd a KKK, aminek az eredménye a három pontos előny.

• 19:40:13

Hinnant két és Moore egy kosara után már három perc sincs vissza és egy újabb remek védekezést láthatunk a hazai csapattól. 81-76.

• 19:40:58

Puljko is bevág egy triplát, robban a csarnok, nyolc ponttal vezetünk 2:20-al a vége előtt! 84-76.

• 19:44:56

Hobbs értékesít egy tempót, de szerencsére Kemp kipontózódik ezután. Puljko büntetői jók. Másfél perc még a végéig. 86-78.

• 19:47:16

Chism zsákolása után tíz pontra nő a különbség, majd Tóth N. és Moore büntetőivel zárkózik az Alba. 88-82.

• 19:49:57

Kaposvári időkérés után Fodor szed támadólepattanót és passzol Hendleinnek, aki zsákolhat. 90-82.

• 19:51:30

Tóth N. büntetője után Jancsikin állítja be a végeredményt, 92-83-ra legyőztük a bajnokcsapatot!!

• 19:54:11

Szenzációs záró negyedünknek köszönhetjük a győzelmünket, a kezdeti nehézségek után összeállni látszik a csapat.