Ezüstérmet nyert a Csipes Tamara, Gazsó Alida Dóra kajakos páros 500 méteren a párizsi olimpián, a Pupp Noémi, Fojt Sára kettős pedig nagy izgalmak után a németekkel holtversenyben harmadik lett.

Az ezüstérmes Gazsó Alida Dóra és Csipes Tamara, valamint a megosztott harmadik helyezett Fojt Sára és Pupp Noémi (b-j) fotó: MTI/Kovács Tamás
az ezüstérmes Gazsó Alida Dóra és Csipes Tamara, valamint a megosztott harmadik helyezett Fojt Sára és Pupp Noémi (b-j) fotó: MTI/Kovács Tamás

Nagyszerű versenyzéssel ezüstérmet nyert a Nádas Bence, Tótka Sándor kajakos páros 500 méteren a párizsi olimpián.

A Nádas, Tótka páros a magyar kajak-kenu sport 90. olimpiai érmét nyerte, egyben a magyar küldöttség 14. dobogós helyezését harcolta ki a párizsi olimpián.