null

Lengyeltóti Bence a 4×200m felszíni váltó tagjaként ezüstérmet nyert a belgrádi felnőtt uszonyosúszó világbajnokságon!

Az 1. MCM-Diamant SE kiválósága két távon is rajthoz állt a szombaton. 200m uszonyos gyorsúszáson rendkívül szoros küzdelemben holtversenyben lett negyedik a kínai M. Su-val. A távot Alexey Fedkin (1:33.45, Nemzetközi Szövetség színeiben) nyerte, második helyen Cséplő Kelen (1:35.21, Amphora Búvárklub), harmadikként pedig a francia Lasserre (1;36.17) végzett. Bence és Su 1:36.23-as idővel értek célba a negyedik helyen.

A nap végén a 4×200m felszíni váltóban igen szoros küzdelemmel nyújtottak kiemelkedőt fiaink, és ezüstérmes helyen végeztek a kolumbiai csapat mögött. A végeredmény: Kolumbia 5:30.03, Magyarország 5:30.68, Dél-Korea 5:34.00.

Címkék: lengyeltóti bence, világbajnokság, uszonyosúszás, sport