A kiválóságokat a városháza dísztermében Szita Károly polgármester köszöntötte. Alábbi kisfilmünkben áttekintjük, 2022-ben kik emelkedtek ki a bajnokok, dobogósok és válogatott sportolók közül. Alatta pedig mutatjuk a teljes névsort.

Az „Év Utánpótláskorú Sportolója” lett:

Szerafin Zsófia a Kaposvári Vízügyi Sport Club kajakversenyzője, aki 2022-ben, K-1 ifjúsági korosztályban a maraton EB-n bajnok lett 19km-en, ugyanezen a távon az ifjúsági maraton világbajnokságon 2. helyet szerzett.

Kováts Alex úszó, a Kaposvári Sportközpont és Sportiskola versenyzője, aki az Ifjúsági országos bajnokságon 200m hátúszásban magyar bajnok lett.

A Lovasakadémia SC junior lovastorna csapata, akik junior magyar bajnokok lettek és a junior EB-n 5. helyet szereztek: Porcsa Lenke, Péter Ella, Lázár Noémi, Szita Eliza, Szebényi Lili, Keller Csenge.

A magyar bajnokok, Európa- és világbajnoki helyezett sportolók, valamint magyar válogatottak:

Agility - Camelot Kutyás Sport Egyesület, Fazekas Ágnes Zimantra nevű kutyájával a Belga Juhászkutyák Világbajnokságán csapatban 3. helyet, egyéniben 9. helyet szerzett.

Gokart - Hideg-Szikszai Ádám a GR Motorsport Kft. versenyzője az olaszországi FIA Világbajnokságon OKJunior korosztályban 2. helyet szerzett.

Íjászat - Kapos Íjász Egyesület, Izsák Béláné szenior kategóriában a Történelmi OB-n bajnok lett, világbajnokságon, veterán korosztályban, modern történelmi íj kategóriában 1. helyet ért el.

Íjászat - Kapos Íjász Egyesület, Hevesi Lajos terep íjászatban szenior magyar bajnok lett.

Íjászat - Kapos Íjász Egyesület, Fehér János László Terem OB-n a legjobb szenior versenyző, magyar bajnok.

Lábtenisz - Kaposfüred SC, Szlávecz István felnőtt VB-n hármasban 4. helyezett lett.

Lábtenisz - Donner-Császárrét Érték Egyesület, Harsányi Ádám a felnőtt lábtenisz VB-n párosban 4. helyet szerzett.

Látványtánc – Fitness Dance - Crystal Gyermek és Ifjúsági Sport Club, Máté Petra a Fit Kids világbajnokságon szenior korcsoportban bajnok lett.

Lovastorna - Lovasakadémia Sport Club, Somogyi Eszter felnőtt magyar bajnok.

Modellezés - Kaposvári Textiles Modellező Klub, Sebességi Autómodellezés, Tamasóczki Tamás OB 10 cm3-es kategóriában 1. helyezés.

Modellezés - Kaposvári Textiles Modellező Klub, Hajómodellezés, Dusa András OB F1V-3,5 cm3 1. helyezés.

Modellezés - Kaposvári Textiles Modellező Klub, Hajómodellezés, Gulyás Mihály OB F1V-15 cm3 1. helyezés.

Modellezés - Kaposvári Textiles Modellező Klub, Hajómodellezés, ifj. Novics József felnőtt OB F1E, Mini-Eco Expert és Eco-Expert elektromos hajómodell kategóriában is magyar bajnok. F1E kategóriában Európa Kupa győztes

Motorsport – Street Freestyle, Herczeg Balázs Mókus 2022-ben már 10-szeres magyar bajnok és Európa-bajnokságon is győzött.

Quadratlon - Kaposvári Vízügyi SC, dr. Csima Ferenc sprint VB abszolút felnőtt 2. helyezés, masters 1. helyezés, középtávú VB abszolút felnőtt 1. helyezés, masters 1. helyezés, középtávú EB abszolút felnőtt 1. helyezés, masters 1. helyezés.

Ritmikus Gimnasztika - LSC Ritmikus Gimnasztika SE, Borbély Kata felnőtt OB egyéni összetett és csapat 1. helyezés.

Ritmikus Gimnasztika - LSC Ritmikus Gimnasztika SE, Rothmer Nikolett felnőtt OB csapat 1. helyezés.

Úszás - Kaposvári 1. MCM Diamant Adorján SE, Győrffy Lili Anna Junior Nyíltvízi Úszó VB 5km-es gyorsúszás 6. helyezés, 4x1500m mix gyorsváltó 5. helyezés.

Uszonyos és búvárúszás - Kaposvári 1. MCM Diamant Adorján SE, Hamlin Matthew felnőtt VB 4x100m mix uszonyos gyorsváltó 1. helyezés, 4x200m felszíni váltó 1. helyezés, 4x100m felszíni váltó 3. helyezés.

Uszonyos és búvárúszás - Kaposvári 1. MCM Diamant Adorján SE, Lengyeltóti Bence felnőtt OB 200m uszonyos gyorsúszás 1. helyezés, 400m uszonyos gyorsúszás 1. helyezés, felnőtt VB 400m uszonyos gyorsúszás 1. helyezés, 200m uszonyos gyorsúszás 3. helyezés.

Uszonyos és búvárúszás - Kaposvári 1. MCM Diamant Adorján SE, Kovács Zsófia szenior VB 50m uszonyos gyorsúszás 1. helyezés, 100m uszonyos gyorsúszás 1. helyezés, 200m uszonyos gyorsúszás 1.helyezés, 100m felszíni úszás 2. helyezés, 200m felszíni úszás 2. helyezés, 400m felszíni úszás 2. helyezés, 50m búvárúszás 3. helyezés.

Uszonyos és búvárúszás - Kaposvári 1. MCM Diamant Adorján SE, Posza Dorina junior OB 50m búvárúszás 1. helyezés, 400m búvárúszás 1. helyezés, junior EB 400m búvárúszás 5. helyezés.

Uszonyos és búvárúszás - Kaposvári 1. MCM Diamant Adorján SE, Szabó Száva Hargita junior EB 400m uszonyos gyorsúszás 6. helyezés, 4x100m mix uszonyos gyorsváltó 1. helyezés.

Versenyhorgászat - Kaposvári Sporthorgász Egyesület, Női Pontyfogó VB csapat 8. hely: Dencsik Renáta, Kopitár Viktória.

Versenyhorgászat - Deseda Sporthorgász Egyesület, Jámbor János, Finomszerelékes versenyhorgász VB U25 csapat 5. helyezett.

Versenytánc - Ametiszt Tánc-Sport Egyesület, Formáció Magyar Bajnokság, Felnőtt Lányformáció standard 1. helyezés: Bognár Alexandra, Bognár Míra, Bogyó Tamara, Borzavári Hanna, Csendes Bianka Klaudia, Fazekas Flóra Zsófia, Jeges Jázmin Mirjam, Káldi Katalin, Kiss Flamina Hanna, Kiss Fatima Anna, Kurucz Dominika, Lassu Flóra, Máté Zsóka, Mettner Léna Míra, Mettner Melitta Liliána, Palancsa Kamilla Julianna, Pallós Brigitta, Pátkai Veronika, Petter Alexa, P. Kovács Panka Dóra, Ráczkevi Hanna, Szabó Dorottya.

Vitorlázás - Karsailing Vitorlás Sport Egyesület: Vida Péter, Karsai Gábor, Csizmadia Gábor, Miseta Gábor, Presztóczki Zsolt felnőtt magyar bajnok a Bavaria 32 hajóosztályban (ezzel megvédték 2021-ben szerzett bajnoki címüket).

Fogyatékkal élők sportja:

Alpesi sí - Bárczi DSE: Teszenyi Tamás junior korosztályban, szlalom versenyszámban magyar bajnok.

Atlétika-Frame Running - Kaposvári Atlétikai Club, Deák Réka felnőtt 60m fedett OB 1. helyezés.

Versenyhorgászat - Deseda Sporthorgász Egyesület: Jámbor János és segítője Jámbor Dávid Finomszerelékes versenyhorgász VB - csapat  3.hely MLS (mozgás és látássérült) kategória.