Hughes szerezte a mérkőzés első kosarát, Atkinson Jr.-t tolta be szépen a kaposvári játékos, Griffin pedig kintről köszönt be (5-0) - írja a bb1.hu. Atkinson kintről és bentről is beköszönt mutatva sokoldalúságát, majd Green büntetőjével már a paksiak vezettek (5-7). Sok hibával kezdtek a csapatok támadásban, hosszú kosárcsendet tört meg Eilingsfeld János, majd Griffin válaszolt egy gyorsindítással (7-9). Ismét Eilingsfeld volt eredményes, a kaposváriak vezetőedzője Ivan Rudez időt is kért. Hughes büntetőivel folytatódott a mérkőzés, Eilingsfeld pedig bizonyította, hogy nem hűlt ki (9-13). Paár Márk távoli dobásával zárkózott a Kaposvár, Krnjajski triplájával pedig át is vették a vezetést a somogyiak (15-13). Megint Paár volt eredményes, most belülről, Hughes zsákolásával pedig hat pontra elléptek a hazaiak, jött is a paksi időkérés (19-13). Taiwo szakította meg az ASE rossz sorozatát, Eilingsfeld pedig két pontra hozta fel csapatát (19-17). Paár egy nagyszerű támadólepattanó után dobott ziccert az utolsó másodpercekben. 21-17

A második negyedet Pajor kezdte meg egy hármassal, Hughes dobott rá egy ziccert, Pajor azonban újra beköszönt kintről (23-23). Krnjajski megirigyelte Pajor sikereit, egészen parádés triplát dobott, majd egy szép középtávolit amivel megint kis levegőhöz jutott a Kaposvár (28-23). Pajor továbbra is képtelen volt hibázni a tripla vonal mögül, Aris válaszolt (31-26). Atkinson és Eilingsfeld előbb kiegyenlített, majd jött gyors tripla párbaj, Garbic, Eilingfeld és Aris is betalált kintről (37-34). Gabric egy ziccerrel visszaállította az ötpontos differenciát, Csirke Ferenc időt is kért (39-34). Eilingsfeld hintett egy triplát kintről, Hughes ismét a festékből volt eredményes (41-37). Green két büntetőjével lefelezte a távolságot a két gárda között, Edwin pedig el is tüntette. 41-41

A harmadik negyed elején Eilingsfeld révén átvette a vezetést a Paks, nem tartott ez sokáig, Aris válaszolt (44-43). Green és Eilingfeld kosaraival ellépett a Paks, Griffin válaszolt (48-49). Hughes kosarával ismét a hazaiaknál volt az előny, Edwin kintről talált be (50-52). Eilingsfeld továbbra is tarthatatlan volt, Csirke Ferenc heves reklamációja miatt nem csak Hughes de Aris is büntetőzhetett, előbbi 2/1-et dobott be (52-54). Edwin jó tempója után, Eilingfeld talált be közelről (52-58). Aris büntetőivel, Gabric triplájával, majd büntetőivel 7-0-ás futást produkált a Kaposvár, amivel átvette a vezetést (59-58). Eilingsfeld 2+1-es akcióval zárta le a rossz sorozatot, amivel már 27 pontnál tarott (59-61). Gabric ugyan onnan talált be kintről megint, Edwin büntetőivel szerzett egy pontos vezetést a vendégeknek (62-63). Garbic tarthatatlan maradt, Griffin zsákolása után pedig újra időt kért az ASE (67-63). Griffin és Heindlein újabb kosaraival 19-5-re nőtt a hazai roham, Edwin talált be végül a paksiaktól. 71-65

Sorjáztak a rontott dobásoktól a csapatok elején, Bogdán szerzett egy szép kettest, amivel kialakult az addigi legnagyobb különbség a gárda között (73-65). Atkinson révén a paksiak is feliratkoztak a táblára, Hughes a festékből volt eredményes (75-67). Aris ziccerévél 10 pontra nőtt a távolság, Csirke Ferenc nem tehetett mást, időt kért. Edwin is Green is hibátlanul célzott a vonalról, így hat pontra kúszott fel az ASE, Pajor hármasával pedig már háromra is, Griffin állította el a “vérzést” (79-74). Atkinson közeli kosara ismét egy labdán belülre hozta a vendégeket, Garbic viszont megint nem hibázott kintről (82-76). Green megint nem hibázott büntetőt, Griffin eladott labdája után pedig Edwin talált be nagyon messziről (82-81). Pajor kicsit több mint két perccel a vége előtt kipontozódott. Gabricra nem talált ellenszert a Paks, így a Kaposvár az utolsó másfél perce négy pontos előnnyel mehetett bele, ám Green középtávoli dobása után Eilingsfeld egyenlített (85-85). Aris 14 másodperccel a vége előtt – egy bátor betörés után – szép ziccerrel szerzett két pontos előnyt a hazaiaknak. Green triplája végül kimaradt, így a Falco után az ASE ellen is győzött a Kapsovár. 87-85

Kometa Kaposvári KK - Atomerőmű SE 87-85 (21-17, 20-24, 30-24, 16-20)