null

Néhány nappal ezelőtt rendezték meg a junior nyíltvízi világbajnokságot, ahol az 1.MCM-Diamant SE úszója, Győrffy Lili is rajthoz állt. A fiatal tehetség a nyári országos bajnokságon ezüstérmes lett, a kimagasló eredményének köszönhetően pedig újoncként bizonyíthatott a vb-n.

Az első versenynapon 5 km-es távon kezdett, ahol egy erős, egyenletes iramot tartva hatodikként ért célba. Az utolsó versenynapon a 4x1500 méteres mix váltó tagjaként ugrott vízbe (Rohács Luca, Győrffy Lili, Kaiser Dominik, Kovács-Seres Hunor) szintén a 14-15 évesek kategóriájában, ahol végül ötödik lett a magyar együttes. Lili a hazaérkezését követően máris folytatja felkészülését, hiszen októberben újabb kiemelt versenyen, a medencés hosszútávúszó országos bajnokságon áll rajthoz. Az Adorjános versenyzőt Lábodi Laura és Kovács László készítette fel a megmérettetésre.

Címkék: győrffy lili, 1.mcm-diamant adorján se, úszás, sport