Feszülten kezdett a rekordbajnok Kaposvár, ennek köszönhetően pedig sokáig a kupagyőztes Szolnoknál volt az előny. Az első technikai szünetben összekapta csapatát Demeter György, ezután pedig a zöld mezes somogyiak akarata érvényesült a pályán. A hajrára négypontos előnybe kerültek a hazaiak, akik innen már nem is hibáztak.

Fino Nagy József

A folytatásban állva hagyták ellenfelüket a kaposváriak, és Gulyás Ferenc időkérései sem segítettek a Tisza-partiakon. 22-17-nél úgy tűnt, hogy már készülhetnek a csapatok a harmadik felvonásra, de még megrázták magukat egyszer a szolnokiak. Az egyenlítéshez azonban ez sem volt elég.

A harmadik felvonásban sokáig a sötétmezeseknél volt az előny, a Bozóki ejtését követően viszont fordított a Kaposvár. Innentől egy 3-4 pontos előny kezdett állandósulni a két csapat között, amely végül a címvédő 3-0-s győzelmét jelentett.

Fino Kaposvár SE – Openhouse Szolnoki RKSI 3:0 (19, 21, 22)
Kaposvár, 300 néző. V.: Vári, dr. Árpás.

Kaposvár: Bozóki 10, Nagy J. 3, Keen 3, Dávid Z. 16, Vajda 8, Kalmár 12. Csere: Deák (libero). Vezetőedző: Demeter György.

Szolnok: Török R. 1, Hummes Specht 12, Varga Z. 3, Gönczi 11, Krupánszki 7, Rása 4. Csere: Bene (libero), Tóth G., Fülöp. Vezetőedző: Gulyás Ferenc.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 0:2, 8:7, 16:13, 19:14, 19:17, 23:17, 24:18. II. játszma: 8:5, 12:7, 16:11, 21:15, 22:20, 24:20. III. játszma: 2:4, 6:8, 16:14, 19:15, 22:18, 24:22.