A 31. Wizz Air Budapest Félmaraton férfi versenyét harmadszor nyerte meg a kenyai Henry Kemboi, aki eddigi legjobb budapesti idejével, 1:05:39 órával ért célba.

A legjobb magyar, ezzel az idei magyar bajnok a Rióban maratonon szerepelt Józsa Gábor, aki végül harmadikként futott be (1:07.44). A nőknél a szintén kenyai Christine Moraa Oigo diadalmaskodott 1:18:52 órával, több mint fél perccel megelőzve Kácser Zitát (1:19:25), aki Józsához hasonlóan szintén megvédte bajnoki elsőségét.

Somogyból 70 férfi és 46 nő nevezett. Közülük kiemelkedett a 19 éves kaposvári Berekméri Levente(MG PRODUKT KAC) teljesítménye, aki az abszolútban 47. lett, korcsoportjában viszont a legjobb idővel zárta a versenyt (1:21:00).

Berekméri Levente

A hölgyeknél Csönge Helén (Kaposvári AC) a női mezőnyben 12., korcsoportjában  2. (1.27:53).

Csönge Helén

A legidősebb megyei futó a 61 éves kap osszerdahelyi  Máté Sándor (Fuszekli Kaposvár), korcsoportja 30. helyezettje (2:00:56).  A hölgyeknél a legszebb korú Wittinhoff Judit, a 60 éves balatonlellei futó 10. lett a korcsoportjában (2:17:49).

A viadalon 10 300 egyéni, összességében több mint 15 000 induló nevezett, külföldről pedig minden eddiginél többen, 77 országból 2200-an regisztráltak.

Címkék: berekméri levente, csönge helén, budapest félmaraton, sport