A kaposváriak sok mindenbe belekapaszkodhattak a döntő második mérkőzése előtt, például abba, hogy tíz éve kaptak ki utoljára Kazincbarcikán. A címvédő természetesen ettől függetlenül nem a számokban, hanem saját magában, saját játékában bízott elsősorban, és ennek megfelelően kezdett a Vegyész RC sajátos atmoszférájú csarnokában. Toronyai hosszú nyitása után született meg a vendégpont, aztán Dávid Zoltán, majd Nagy József iratkozott fel a pontlistára. Rása blokkja után 4:5, az első technikai szünetben pedig 5:8 volt az állás, aztán Dávid nyitott egy ászt. A háromszoros bajnok borsodiak ugyancsak szép megoldásokkal próbáltak meccsben maradni, de hamar kiderült, hogy a Fino kitűnően felkészült az ellenfél játékából. 11:16-ról indult a szett harmadik harmada, Rása újabb parádés háló előtti megmozdulása után pedig már hat egységgel járt előrébb a vendéggárda. Nem mindennapi labdamenet végén a korábbi CEV Kupa-győztes Szabó Dávid állította meg Dávid Zoltánt, de még így is megnyugtató volt a Kaposvár előnye. A somogyi fiúk még erre is rátettek egy lapáttal, és Bozóki nagy ütése nyomán, 14:24-nél jutottak szettlabdához. Két hazai pont után aztán a kapitány Bagics Balázs következett, és véget is ért a küzdelem (16:25, 0-1).

Nagy elszántsággal vetette bele magát a második játszmába a Vegyész, és sikerült is három ponttal ellépnie. A kaposváriak nem estek kétségbe, és két pontos sánccal hamar egyenlítettek. Felváltva estek ezután a pontok, de látszott, hogy a házigazda mindent egy lapra feltesz, és próbál változtatni a korábbi taktikáján. A Fino 13:14-nél vette át a vezetést, a második technikai szünetben pedig, Dávid pontjával, 13:16 volt az eredmény. Nagy József ász-értékű nyitásával lódult még tovább a címvédő, Dávid Zoltán szervája után, 14:20-nál pedig kénytelen volt időt kérni Toma Sándor. A hazaiak több cserével is próbálkoztak, de Magyar húzása és Rása nyitása újra a cél közelébe juttatta a Demeter-legénységet, Szabó Dávid hosszú ütése pedig lezárta a játszmát (17:25, 0-2).

A térfélcsere után is a Fino irányított, Magyar Bálint szerváját követően már 1:4 állt a táblán. A Barcika – a továbbra is lelkes közönség támogatásával - egymás után négy pontot gyűjtött, és fordított, de a Nagy, Dávid duó tanítanivaló sáncával újra a vendégek kerültek előnybe. 5:8 után Árva Milán villant kétszer, és úgy tűnt, ebből erőt merített a Vegyész. A hazaiak több hittel és pontosabban támadtak, és a második technikai szünetre hárompontos előnyt kovácsoltak maguknak. A Fino Bagics nyitásaival alapozta meg a folytatást, és Bozóki okos pontjával a vezetést is visszavette. Az első és a második szetthez képest mindenképpen izgalmas volt az eredmény alakulása. A hajrá 19:19-ről indult, és a Kaposvár az örökifjú Dávid Zoltán vezérletével jutott egyre közelebb az idegenbeli diadalhoz. A Vegyész még ekkor sem adta fel, és egyenlített. 22:22 után Bozóki szerzett igen fontos pontot, Juhász Péter viszont rögtön válaszolt. A Vegyész ezután öt játszmalabdája közül egyet sem tudott értékesíteni, Bagics Balázs viszont 28:29-nél meccslabdához juttatta csapatát, és Szabó Dávid hosszú ütésével el is dőlt a találkozó sorsa (28:30, 0-3).

A bajnoki döntő harmadik mérkőzését hétfőn 20 órától játsszák a kaposvári városi sportcsarnokban. Nyitva van az aranykapu.

Toma Sándor: Az első és a második játszmában látottak alapján próbáltam menet közben váltani, friss embereket bevinni, és örülök, hogy a két fiatal, Csányi és Budai is megtette, amit kell. Sokat változott a játék képe, de sajnálom, hogy a szettlabdáinkat nem tudtuk értékesíteni. Meg kell szoknunk ezt a légkört, azzal a stabilitással kell játszanunk, mint a Kaposvár

Demeter György: A mai győzelem alapja az volt, hogy taktikusan nyitottunk, és már az első támadásainkat be tudtuk fejezni a fogadások után. A harmadik játszmában türelmesek voltunk, ki tudtuk várni, hogy az ellenfél hibázzon. Az aranyérem közelébe kerültünk, nagy kérdés, hogy ez kire milyen hatással van. Van, akit feldob, van, akit ez visszafog, de nagyon bízom abban, hogy hazai pályán, saját közönségünk előtt megnyerjük a bajnoki címet.

Vegyész RC Kazincbarcika – Fino Kaposvár SE 0-3 (-16, -17, -28)

Kazincbarcika, 400 néző. V.: Éva T., Szabó P.

Vegyész: Toronyai 1, Árva 8, Banai 4, Szabó D. 15, Kovács Z. 2, Juhász P. 6. Csere: Dudás és Bene (liberok), Budai, Csányi 3, Surányi. Vezetőedző: Toma Sándor.

Fino: Bozóki 9, Rása 7, Magyar B. 2, Bagics 7, Nagy J. 7, Dávid Z. 25. Csere: Deák (libero), Bögöly. Vezetőedző: Demeter György.

Az eredmény alakulása:

I. játszma: 0:1, 4:6, 5:8, 8:12, 10:15, 11:16, 12:18, 14:21, 14:24, 16:24.

II. játszma: 2:0, 4:1, 4:4, 7:7, 13:13, 13:17, 14:21, 16:21, 17:24.

III. játszma: 1:4, 4:4, 5:4, 5:8, 9:9, 11:9, 16:13, 16:17, 18:19, 19:21, 22:22, 24:23, 25:24, 26:25, 27:26, 28:27, 28:29.

Címkék: Kazincbarcika, döntő, fino, röplabda, Kaposvár, sport