Jó szájízzel kezdhették meg a felkészülést a középszakaszra a Kaposvári KK játékosait, miután a Sopron legyőzésével egy négyes vereség-szériát szakítottak meg az alapszakasz utolsó meccsén. A KKK a 12 győzelemmel és 14 vereséggel a 8. helyről várhatja a középház szombaton induló küzdelmeit.

Az első fordulóban a nagy rivális, pécsiek ellen kezd a somogyi alakulat. Fodoréknak jó élményeik vannak a legutóbbi, Mecsekalján megvívott találkozóról, ám tudják, ez most egy merőben más találkozó lesz. Abban viszont nagyon bíznak, hogy a csarnokban lévő szurkolók aránya most is kaposvári fölényt hoz.

"Ahhoz hogy, ők be akarjanak érni minket, nekik ez egy élet-halál mérkőzés lesz, hiszen két győzelemmel van több nekünk, mint nekik, illetve  Kecskemétnek. Tehát, ha nyolcba akarnak jutni, meg kéne nyerniük ezt a mérkőzést. De hát mi ezt nem fogjuk hagyni, és nagyon szeretnénk újra Pécsen, úgymond hazai pálya előtt játszani, mint legutóbb, mert az tényleg szenzációs volt, bízunk benne, hogy ez most is így lesz." - nyilatkozta oldalunknak Fodor Márton.

Az utóbbi bő egy hónapban szerda-szombat ritmusban léptek pályára Fodorék. Most viszont egy hét szünetet tartogatott a bajnokság menetrendje, ami kedvezően hatott a csapat sérüléssel bajlódó játékosaira, így Pécsre teljes kerettel utazhat a KKK.

"A Baki Gergő tegnap csak futott, a játékba nem állt be, mert féltette még az orrát. Fáj is neki, el van törve még, de reméljük, ott lesz a pályán, viszont hogy milyen állapotban, azt nem lehet megmondani. A többi játékos úgy néz ki, hogy hála Istennek kezd rendbe jönni és kezdi felvenni azt a ritmus, ami szükséges ahhoz, hogy egy lendületes, kemény meccset tudjunk játszani." - mondta el Kmézics Zorán a KKK vezetőedzője.

A pécsiek a kisebb szünet alatt is mérkőzést játszottak. Persze csak egy felkészülésit, a baranyai megyeszékhelyen készülő U20-as válogatottal. A PVSK 11-gyel megverte az ifi válogatottat, a mérkőzésen ráadásul a hosszú ideje comsérüléssel bajlódó Walker is pályára lépett, így minden bizonnyal Csirke Ferenc is legerősebb csapatával állhat majd ki a szomszédvári rangadón.

A találkozót szombaton 18 órai kezdettel rendezik a pécsi Lauber Dezső Sportcsarnokban. A kapos.hu élőben közvetíti az eseményeket.

A közvetítésnek vége

• 15:21:29

Új esemény

Kövessék velünk a mérkőzést 18 órai kezdettel! Hajrá KKK!

• 17:55:47

Új esemény

Szeretettel köszöntöm a KaposPont minden kedves olvasóját! Perceken belül indul a szomszédvári rangadó. A csapatok már a pályán.

• 17:57:14

Új esemény

Ez a középház első fordulója. A hazaiak a kilencedik, a vendégek a nyolcadik helyen zárták az alapszakaszt, és a találkozó arról dönt, hogy a mecsekiek megközelítik, vagy leszakadnak riválisuktól.

• 17:58:32

Új esemény

Nézzük a kezdőket: A hazai pécsiek Nelson - Popadics - Bíró - Budimir - Horti ötössel indítanak.

• 17:59:54

Új esemény

Míg a Kaposvári KK a már-már szokásosnak mondható  Ubilla - Fodor - Puljko - Hendlein - Spica ötössel kezdi a meccset.

• 18:01:13

Új esemény

A mérkőzést Földházi Tamás, Minár László és Radnóti Miklós vezeti.

• 18:13:44

Új esemény

Fej-fej mellett a két csapat az első percekben.

• 18:14:12

Új esemény

Hendlein triplájával 9-13-ra el is lèp a KKK!

• 18:14:54

Új esemény

Ubilla! Itt az újabb tripla! Talpon a vendégszektor!

• 18:15:49

Új esemény

Az első negyed után 16-9-re a KKK vezet!

• 18:19:29

Új esemény

Baki pontjaival indul a 2. negyed, majd Jazvin kettese után közte 10!

• 18:19:38

Új esemény

Időt is kér a Pécs.

• 18:21:30

Új esemény

Fodor zsákol egy kis segítséggel, majd ismét Jazvin, 9-24.

• 18:24:15

Új esemény

Horti pontjaival zárkózik a Pécs, de Jazvin ismét eredményes a palánk alatt, 13-26.

• 18:27:01

Új esemény

Nelson, majd Hendlein eredményes büntetőből, 15-27.

• 18:28:04

Új esemény

Spica pontjai után időt kér Csirke Ferenc.

Új esemény

Ubilla dobja be az egyik büntetőjét, 20-32.

• 18:38:26

Új esemény

Benke szórja be az újabb tripláját, 20-34!!! Szinte felrobban a csarnok.

• 18:40:41

Új esemény

Benke-parádé a pályán: két büntető után újabb triplát vág be, közte egy Nelson közeli, így a félidőben 22-39-re vezetünk Pécsen!!!

Új esemény

Horti közben megszerzi a 11. pontjait is.

Új esemény

Budimir szerzi meg az első pontjait, 37-54.

• 19:12:15

Új esemény

Nelson hármasa után Jazvin pöcizte be az újabb kaposvári pontokat.

• 19:14:04

Új esemény

40-58 az állás a harmadik negyedet követően! Továbbra is parádésan játszanak a fiúk.