A Dági KSE lesz a címvédő Fino Kaposvár ellenfele a férfi röplabda-bajnokság elődöntőjében. Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc a tervek szerint április 7-én kezdődik majd. A másik ágon a Kecskemét és a Kazincbarcika méri össze egymással az erejét.

A vasárnapi Dág–MAFC mérkőzéssel befejeződött a röplabda NB I rájátszásának negyeddöntője. Sem a férfiaknál, sem pedig a nőknél nem borult a papírforma, azaz az alapszakasz első négy helyezettje jutott az elődöntőbe, igaz a negyedik és ötödik párbaja mindkét nemnél három mérkőzésig húzódott.

FÉRFI RÖPLABDA NB I, NEGYEDDÖNTŐ, 3. MÉRKŐZÉS:

Dág - MAFC BME 3:2 (21, –28, 21, –14, 8) Vagyis, az egyik fél két győzelméig tartó párharcot a Dág nyerte 2–1-re.

Április 7-én folytatódnak a további küzdelmek, mert az U20-as válogatott április elején Európa-bajnoki selejtezőt játszik Németországban.

A FÉRFI ELŐDÖNTŐK PÁROSÍTÁSA (a párharcok az egyik fél három győzelméig tartanak):

Fino Kaposvár (1.) - Dág (4.)

Kecskemét (2.) - Vegyész RC Kazincbarcika (3.)

A mérkőzések hivatalos időpontjai: április 7. (csütörtök), április 9. (szombat), április 11. (hétfő), április 14. (csütörtök, ha szükséges), április 17. (vasárnap, ha szükséges)

AZ 5-8. HELYÉRT (a párharcok az egyik fél két győzelméig tartanak):

MAFC BME (5.) - Sümeg (8.)

Dunaferr (6.) - Pénzügyőr (7.)

A Jászberény elleni negyeddöntőt elvesztő MTK Budapest lesz az 1. MCM-Diamant Kaposvári Egyetem NB I-es női röplabdacsapatának ellenfele az 5-8. helyekért kiírt rájátszásban. A párharc az egyik fél második sikeréig tart majd, és az előttünk álló hétvégén el is kezdődik. A másik ágon a Gödöllő és a Nyíregyháza meccsel egymással.

AZ 5–8. HELYÉRT (a párharcok az egyik fél két győzelméig tartanak):

MTK Budapest (5.) - 1. MCM Diamant Kaposvári Egyetem (8.)

Teva Gödöllő (6.) - Fatum Nyíregyháza (7.)

A mérkőzések hivatalos időpontjai: március 26. (szombat), április 2. (szombat), április 9. (szombat, ha szükséges)

A NŐI ELŐDÖNTŐK PÁROSÍTÁSA (a párharcok az egyik fél három győzelméig tartanak):

Lianamar Békéscsaba (alapszakasz 1.) - Jászberény (4.)

Vasas Óbuda (2.)–UTE (3.)

A mérkőzések hivatalos időpontjai: március 27. (vasárnap), március 31. (csütörtök), április 3. (vasárnap), április 6. (szerda, ha szükséges), április 9. (szombat, ha szükséges)

Címkék: helyosztó, Diamant, röplabda, elődöntő, döntő, Fino, sport