Mindössze négy forduló van csak hátra az NB1/A csoportos férfi kosárlabda-bajnokság alapszakaszából. A középszakasz előtt igazi erőltetett menet vár a csapatokra, hiszen hátralévő négy mérkőzésüket tíz nap alatt játszák le. A KKK-nak ráadásul meglehetősen nehéz a sorsolása: a kék-fehérek legközelebb a friss kupagyőztes Körmendet igyekeznek felülmúlni hazai pályán.

- Úgy látom az esélyeket a Körmend ellen, hogy ha mindenki ott van a pályán, akkor nagyon nagy az esélyünk, hogy nyerjünk a hazai közönséggel együtt, akik eddig is nagyon sokszor belehajszolták a fiúkt a győzelembe, az utolsó energiájukat kiadva, a fiúk küzdöttek, harcoltak - mondta Kmézicz Zorán, a kaposváriak mestere.

A Kaposvár legutóbbi meccsét elveszítette Szegeden, ami viszont talán még ennél is fájóbb, hogy Manny Ubilla kisebb sérülést szedett össze a találkozón, melynek következtében begyulladt az achillese. Szerdai szereplése egyelőre bizonytalan, ugyan úgy, mint Hvroje Puljkoé, aki már a szegedi meccset sem tudta vállalni, sérült bokája pedig továbbra sincs tökéletes állapotban.

- Ma megpróbálok futni vele, de edzeni még nem fogok. Bízom benne, hogy rendben leszek szerdára, de biztosra nem állítom. Még mindig fáj, még mindig be van dagadva, nem tudom mire leszek képes vele - mondta a horvát bedobó - válaszolta a horvát légiós.

Szinte már teljesen biztos, hogy idén a KKK-nak a középházban kell majd kiharcolnia a legjobb nyolc közé, azaz a rájátszásba jutást. E tekintetben pedig fontos lehet a következő pár hét, hiszen folyamatosan olyan ellenfelekkel játszik a csapat, anelyek úgyszintén ezért a célért hajtanak. A felsőházban idén az első öt, a középházban pedig a 6. és 10. helyen végzők szerepelnek majd.

• 10:21:56

Kövessék velünk a meccset 18 órától!

• 17:58:08

Szeretettel köszöntöm a KaposPont olvasóit!

• 17:59:15

Néhány percen belül újra pályán a Kaposvári KK csapata.

• 18:01:04

Kaposvári KK

A bejegyzést sajnos rossz hírekkel kell fojtatnom. A KKK-ban Ubilla biztosan nem játszik ma - ő át sem öltözött - és valószínűleg Puljko sem jut szóhoz. A horvátot ugyan nevezték a meccsre, de be nem melegített, mezben nézte a többieket a padról.

• 18:01:28

A KKK így a Fodor, Baki, Benke, Hendlein Spica ötössel vág neki a találkozónak.

• 18:03:08

Körmend

A vendég Körmend a Petty, Channels, McKinney, Jones,  Tóth N., Duinker csapattal állnak fel.

• 18:03:48

Körmend

Nagy elánnal kezdenek a körmendiek, egyelőre ők vezetnek 4-2-re.

• 18:05:07

Körmend

Channels triplájával 7-2 a vendégeknek.

• 18:05:33

Spica, majd Benke szerez két-két pontot, 6-7.

• 18:07:14

Szokásához híven szépen járatja a labdát a KKK, az akció végén Hendlein szerzett két pontot. 8-7.

• 18:08:04

Channels egy közelivel, Fodor pedig egy hármassal véteti észre magát. 11-9.

• 18:08:43

Körmend

Duinker dob be egy kosarat faulttal együtt, majd hagyja ki a bónusz büntetőt. 11-11.

• 18:11:01

Fodor Marci büntetőzhetett, hármat dobhatott, miután tripladobás közben faultolták, ám csupán csak kettő pontot szerzett belőlük. 13-11.

• 18:11:23

Duinker Büntetői után Henldlein talál be, 15-13.

• 18:12:15

Körmend

Időt kér a Körmend.

• 18:13:19

A sérülteket helyettesítő játékosok eltt le a kalappal eddig. Benke most egy triplát vert be. 18-13.

• 18:15:26

Szili most a duplával, 20-13.

• 18:16:30

Duinker felel Benke kosarára a túloldalon, de Jazvinnak volt egy ennél is csattanósabb válasza, egy 2+1-es akcióval. 23-15.

• 18:17:34

Körmend

Mckinney-Jones do be egy büntetőt, 23-16.

• 18:18:31

Körmend

Mckinney-Jones mos egy középtávol tempót dob be, 23-18.

• 18:20:29

Hendlein kosara után Duinker szerez zsinórban négy pontot - utóbbi kettőt egy szörnyeteg putbackből... 25-22.

• 18:22:24

Körmend

Nagyot hajrázott a negyed végén a vendég alakulat: Channels másodpercekkel a játékrész vége előtt lapdátszerzett, majd bedobott egy távoli hármast, amivel feljött egára a Körmend. 25-25.

• 18:24:29

Spica, majd Jazvin szerez újabb kosarakat a második negyed elején, 29-25.

• 18:25:51

Körmend

Farkas kosarával zárkózik a Körmend, akiknél közben pályára kerül a sérüléséből felépülő Dickerson is. 29-27.

• 18:27:07

Fodor Marci szerez egy extra kosarat faulttal együtt - a bónusz büntető azonban lecsorog. 31-27.

• 18:29:08

Körmend

Tóth viszont bedobja a plusz egyet is, faulttal együtt szerzett kosara után. 31-30.

• 18:29:59

Két baki-büntető, majd Fodor talál be középtávolról, 35-30.

• 18:33:21

Körmend

Lakosa dob egy kosarat a palánk alól. 35-32.

• 18:34:20

Hendlein két büntetőjével, valamint Jazvin duplájával 39-32.

• 18:35:23

Mckinney-Jones is összehoz egy 2+1-et, 39-35.

• 18:35:57

Jazvin talál be, 41-35.

• 18:36:42

Körmend

Cizmic pedig két percre magához rendeli övéit.

• 18:38:37

Körmend

Channels dob egy triplát a támadóidő végén, 41-38.

• 18:39:44

Körmend

McKinney-Jones egy ziccerrel aztán, amivel egy potra felzárkózik a Körmend. 41-40.

• 18:39:52

Hazai időkérés.

• 18:41:01

Körmend

Duinker kosarával pedig a vezetést is megszerzik a vasiak. 41-42.

• 18:41:28

Hendlein, majd újra Duinker eredményes. 43-44.

• 18:42:19

Körmend

Ennek a negyednek is meghúzza a végét a Ködmend. Channels hint egy hármast, így már négy pont oda. 43-47.

• 18:45:18

Fodor büntetőzhetett még a negyed végén, de két dobásából csak egy ment be, így a félidőben: Kaposvár - Körmend 44-47.

• 19:04:22

A harmadik negyed elején Dickerson és Channels is bevág egy hármast, és hiába Hendlein kosara, 53-46-os körmendi vezetésnél időt kér Kmézics Zoran.

• 19:05:37

Körmend

Mckinney-Jones is vág egy triplát, amivel közte tíz a vendégeknek. 46-56.

• 19:05:58

Körmend

Channels folytatja a triplaparádét. 46-59.

• 19:11:17

Benke kosarai tartják meccsben egyelőre a KKK-t. Ha ő nem lenne, valószínőleg még nagyobb lenne a körmendi előny. 53-63.

• 19:11:58

Hendlein talál be kintről, 56-63.

• 19:12:43

Körmend

Dickerson, majd Channels eredményes, 56-67.

• 19:13:33

Körmend

Megint Channels. Megverte egy az egyben Benkét, majd dobott egy ziccert. 56-69.

• 19:14:00

Jazvin kosara után Mckinney-Jones vág egy hármast. 58-72.

• 19:15:06

Fodor dob be egy ziccert, majd Hendlein dob egy ziccert, 62-72.

• 19:15:56

Körmend

A hatodik körmendi hármas a negyedben. Ezt épp Petty dobta. 62-75.

• 19:18:31

Micsoda slusszpoén a negyed végére! Jazvin dob egy hármast a Kaposvárból. Más kérdés, hogy még mindig közte tíz a Körmendnek.

• 19:21:51

Jazvin kosarát végül csak kettesnek adták meg a sporik. A zárónegyed első pontjait si a bosnyák szerezte. 66-75.

• 19:22:52

Körmend

Petty egy ziccerrel 66-77-re módosítja az állást.

• 19:23:24

Hendlein majd Petty dob egy-egy hármast. 69-80.

• 19:24:26

Körmend

Dickerson zsákol egyet faulttal együtt, a bonusz büntető előtt pedig egy időt két Kmézics.

• 19:26:45

Körmend

Dickerson büntetője jó, majd Tóth is betalál nem sokkal később. 69-85.

• 19:28:26

Spica egy duplát, Fodor pedig egy triplát dob, ám a túloldalon Channels bevág egy eszméletlen mázlis hármsat, amivel 74-88 oda.

• 19:30:24

Körmend

Ferencz Csaba talál be, 76-90.

• 19:30:56

Körmend

Három és fél perccel a vége előtt egy körmendi időkérés.

• 19:32:47

Jazvin dob egy duplát, Ferencz Csaba meg egy triplát, 78-93.

• 19:34:15

Jazvin dob egy büntetőt, "Fepu" meg egy újabb triplát. 79-96.

• 19:34:49

Jazvin eredményes újra. 81-96.

• 19:36:22

Utolsó perc, 86-99.

• 19:38:09

Körmend

Tóth Norberttel "nagyon sportszerűen" megdobatják a 100. pontot, amíg a többiek már pacsiznak.

• 19:38:50

A legnagyobb probléma azonban nem ez, hanem ami a táblán van. A Körmend ugyan is simán, 101-86-ra nyer.