Az alföldiek 33:31 arányban nyerték a második szettet, az első, a harmadik és a negyedik játszma a somogyiak fölényt hozta. Németh Ferenc ezúttal 25 pontig jutott.

A kaposváriak az alapszakasz legnehezebbnek tartott idegenbeli mérkőzésén jól kezdtek, és igyekeztek mielőbb kézbe venni az irányítást. A fiúk az első játszmában fokozatosan növelték előnyüket, és végül 25:19 arányban győztek. A második szett hatalmas küzdelmet hozott, és csak a ráadásban dőlt el: végül a házigazda kerekedett felül 33:31 arányban. A somogyiak nem törtek össze a játszmavesztés után: újból erőre kaptak, magabiztos előnyt szereztek, és 25:20 arányban bizonyultak jobbnak.

A térfélcsere után alaposan visszaesett a Mészáros Dömötörrel és Dávid Csanáddal felálló Kecskemét játéka. A Fino pontról pontra jutott el a végkifejletig, és mindössze 14 pontot engedélyezett ellenfelének. A bajnokcsapat 102 perces küzdelem végén biztosította be újabb, immár tízedik sikerét.

Demeter György: "A második játszma szoros végjátéka ellenére uraltuk a mérkőzést, és sikerült nyernünk. Jelen pillanatban összeszokottabb csapat vagyunk, mint a Kecskemét, de oda kell figyelni rájuk a folytatásban, mert folyamatosan fejlődnek, és még sok van bennük."

Kecskeméti RC - Fino Kaposvár SE 1-3 (-19, 31, -20, -14)
Kecskemét, 300 néző. V.: Szabó P., Ujházi.

Kecskemét: Török R. 2, Mészáros D. 10, Gacs 7, Dávid Cs. 19, Farkas P. 17, Dorcsák 5. Csere: Pápai (libero), Horváth K., Pesti 1, Török P. Vezetőedző: Gyurkó Sándor.

Fino: Bozóki 13, Rása 9, Magyar B. 3, Bagics B. 14, Nagy J. 8, Németh F. 25. Csere: Deák (libero) 2. Vezetőedző: Demeter György.