Rása, Németh és Nagy pontja vezette be a találkozót, és a kaposváriak rögtön az ellenfél tudtára adták, hogy szeretnék folytatni a szeptember közepe óta tartó hibátlan sorozatukat. A vendégek 5:5-nél még utolérték ellenfelüket, a folytatásban aztán már egyértelműen a Fino irányított. Rása és Bozóki Remek nyitásokkal lendítette még tovább a házigazda szekerét, a végeredményt pedig Németh Ferenc nagy ütése alakította ki (25:17, 1-0).

A térfélcsere után egyoldalú küzdelem bontakozott ki a pályán: a somogyiak az első technikai szünetben 8:5-re vezettek, majd egymás után újabb hat pontot gyűjtöttek. Bozóki megmozdulása után tíz pontra nőtt a két együttes közti különbség, és a hajrában sem változott a helyzet. A visszafogottan teljesítő vendégek mindössze 11 pontig jutottak (25:11, 2-0).

A harmadik játékrész elején ismét Rása villant, aztán némi meglepetésre előnybe került a Dág. A kaposváriak nem hagyták annyiban a dolgot, újra megrázták magukat, és a meccs legszebb labdamenetének végén, Németh ütésével 12:7-re alakították az eredményt. A Fino igazi blokkparádét mutatott be ezekben a percekben, és nem fenyegette veszély az újabb részsikert. Bozóki mérkőzéslabdához juttatta csapatát, a születésnapját ünneplő Bögöly Gábor pedig pontot tett a rangadó végére (25:17, 3-0)

A Demeter-legénység jó nyitásaival és remek sáncmunkájával a vártnál is biztosabban győzött, így öt mérkőzés után is makulátlan mutatóval áll a tabella élén. Folytatás november elsején, Szolnokon.

Fino Kaposvár SE – Dági KSE 3-0 (21, 11, 17)

Kaposvár, 300 néző. V.: Bátkai-Katona, Adler.

Fino: Magyar 1, Bagics B. 14, Nagy J. 9, Németh F. 13, Bozóki 10, Rása 8. Csere: Deák (libero), Keen, Bögöly 1. Vezetőedző: Demeter György.

Dág: Oszuska G. 1, Szauter 6, Horváth G. 5, Krupánszki 9, Jánossy 5, Takács 4. Csere: Koch N. és Sárik (libero).

Az eredmény alakulása. I. játszma: 3:0, 5:5, 9:5, 10:10, 16:12, 19:13, 24:18, 24:21. II. játszma: 4:2, 8:5, 14:5, 17:7, 22:11, 24:11. III. játszma: 3:0, 6:7, 13:7, 16:12. 23:15, 24:16.