A VI. Látványtánc Európa Bajnokságot (European Championship) ezúttal itthon, Balatonfüreden rendezte meg a Magyar Látványtánc Sportszövetség.

A Crystal SC sportolói lezárva az idei évad  Ritmikus Gimnasztika Diákolimpia versenyeit, az EB.-n csak „A” kategóriában (2015. június 25-28.) indultak, és több versenyszámban is képviseltették magukat ezen a nemzetközi versenyen.

Az egyesület leglátványosabb produkciója a szombati napon az Angels' fight (Angyalok Viadala) nevezetű formáció volt, mely előadásakor osztatlan sikert arattak. A közönség vastapsa bizonyította tudásukat.  Az Országos Bajnokság megnyerése után az Európa Bajnokság 2. helyét harcolták ki a lányok, mely a népes mezőnyben nagyon szép eredménynek számít, bár ők csalódással fogadták, mivel a bajnoki cím várományosai voltak. Azonban a formáció minőségét bizonyította az a tény, hogy e kategóriából csak őket hívták meg a verseny után lezajló gálára, amelyen a legkiválóbb produkciók bemutatása TV felvétellel lett egybekötve.

Másnap az egyéni produkcióké volt a színpad. Vasárnap Öten indultak, közülük Juhász Kata Európa Bajnok lett. Ugyanebben a kategóriában Németh Csenge a 4., Szerafin Luca az 5.helyezést érte el.  Mini kategóriában Szücs Boglárka ezüstérmes lett, gyermek kategóriában Péter Adél Diána a 4. helyen zárt!

Rácz Dorottya és Takács Dalma duplázott; egyéniben, valamint duóban is a dobogó legfelső fokára állhattak.

Kategóriák és eredmények:

Juniors (13-17 years 3. Artdance 3.3 Modern ballett Solo (1 person) 788 Rose (Rózsa) Takács Dalma Crystal Sc.(HU) 1. helyezés- Európa Bajnok
A" Juniors (13-17 years 1. Theatre dances 1.4 Gymnastic dances Solo (1 person) 840 escape (Szabadulás) Rácz Dorottya Crystal Sc (HU) 1. helyezés- Európa Bajnok

Juniors (13-17 years 3. Artdance 3.4 Eurythmics Duo (2 people) List (Lista) Rácz Dorottya és Takács Dalma. Crystal Sc.(HU) 1. helyezés- Európa Bajnokok.

Juniors (13-17 years 3. Artdance 3.4 Eurythmics Solo (1 person) 713 Moon Light (Hold fény) Juhász Kata Crystal Sc. .(HU) 1. helyezés- Európa Bajnok

Mini (5-8 years) 1. Theatre dances 1.4 Gymnastic dances Solo (1 person) 646 Macarena Szücs Boglárka Crystal Sc. (HU) 2. helyezés

Children (10-12 year 1. Theatre dances 1.1 Stagedance Solo (1 person) 676 The secrets of the sea (A tenger titkai) Péter Adél Diána Crystal Sc.(HU) 4. helyezés

Juniors (13-17 years 3. Artdance 3.4 Eurythmics Solo (1 person) 716 Eternity (Örökkévalóság) Németh Csenge Crystal Sc. .(HU) 4. helyezés

Juniors (13-17 years 3. Artdance 3.4 Eurythmics Solo (1 person) 717 Swan song (Hattyú Dal) Szerafin Luca Crystal Sc.(HU) 5. helyezés

Összességében véve a legszínvonalasabb, legnagyobb felkészültséget kívánó "A" kategóriában a négy Európa bajnoki aranyéremmel és a két ezüstéremmel, a két negyedik, és egy ötödik helyezéssel a felkészítők Takács-Békési Zsanett és Borbély Dominika elégedettek a lányok teljesítményével, és egy eredményekben gazdag évet zárhattak.