Mészáros Péter tanítványai 18, 21, majd 19 pontig jutottak a Magyar Kupa-győztes otthonában. A második találkozót pénteken 17 órától rendezik a kaposvári városi sportcsarnokban.

Pontosan egy hónap szünet után játszott újra tétmérkőzést a kaposvári együttes, és a csapatból sérülés miatt mindkét libero, Csitári Virág és Fáth Kinga is hiányzott. Ezen a poszton ezúttal Ihász Dóra kapott lehetőséget a szakvezetéstől. Jobban kezdett a Diamant: Jenei Andrea nyitásaival sikerült előnybe kerülni, az első technikai szünetben azonban már a házigazda járt előrébb két ponttal. A folytatásban Harmath Zsófia és Rák Rebeka ütéseivel tartotta a lépést a vendéggárda az alapszakasz győztesével. Mészáros Péter vezetőedző 18:14-nél kért időt, de tovább nőtt a különbség, és a Vasas behúzta a nyitó szettet (25:18, 1-0).

A térfélcsere után már 5:2-re vezetett a Kaposvár, amikor játékba lendült a Vasas, és újra kézbe vette az irányítást. A nagybajomi nevelésű Miklai Zsanett fontos pontokat szerzett csapatának, a másik oldalon pedig Szívós Ildikó jeleskedett két foghatatlan szervával. 17:15 után újra a fővárosiak kerültek lépéselőnybe, de a játszma sorsa csak 22:20 után dőlt el Miklai kemény ütésével (25:21, 2-0).

A harmadik játékrészben sokáig egymás hibáiból élt a két együttes, aztán blokkokkal és ejtésekkel okozott zavart a Vasas a somogyi gépezetben. A szett második felében már csak tisztes távolból követte ellenfelét a Diamant, és végül Benedek ütése tett pontot az egyórás csata végére (25:19, 3-0).

A nagyobb játékerőt képviselő Vasas végül igazolta a papírformát, és elkönyvelhette a 3-0-s sikert. A párharc két győzelemig tart, a következő mérkőzést pénteken 17 órától játsszák a városi sportcsarnokban.
Mészáros Péter vezetőedző: Tisztességesen küzdöttünk, reméljük, a hazai mérkőzésen eredményesebbek leszünk.

Vasas Óbuda - 1. MCM-Diamant Kaposvári Egyetem 3-0 (18, 21, 19)

Budapest, 200 néző. V.: Nagy L., Bátkai-Katona.

Diamant: Jenei, Rák, Szívós I., Horváth A., Szombathelyi K., Harmath. Csere: Ihász (libero), Pintér Zs., Kőszegi. Vezetőedző: Mészáros Péter.